Dobry szef ma dobrą kadrę

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Sandra Soczewa

Dobry szef ma dobrą kadrę

Sandra Soczewa

Ewa Kubiak jest dyrektorem Zespołu Szkół w Deszcznie. Szkoła osiąga dobre wyniki w egzaminach zewnętrznych, a uczniowie odnoszą sukcesy w wielu konkursach, w tym przedmiotowych. Sama pani dyrektor zaznacza, że jej szkoła jest też liderką w zdobywaniu unijnych dotacji. - Już w 2006 r. zaczęliśmy pisać pierwsze projekty i pozyskiwaliśmy dodatkowe fundusze na rozwój szkoły - mówi Ewa Kubiak.

Michał Wrembel, dyrektor generalny ICT Poland i Anna Krzywak, dyrektor Algontec Polska, również mają się czym pochwalić. Dzięki ich sprawności i umiejętności zarządzania, firmy odnoszą coraz większe sukcesy i to nie tylko w Polsce!

- Od ponad 10 lat firma jest laureatem ogólnopolskiego konkursu Fair Play. Zajmujemy też czołowe miejsca w rankingu Lubuski Lider Biznesu i zdobyliśmy tytuł Organizator Bezpiecznej Pracy w konkursie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy - wymienia dyr. Michał Wrembel.

Sukcesy na koncie ma oczywiście i Anna Krzywak. Firma, którą zarządza, od 2012 r. zdobyła już 10 nagród.

Najważniejszy jest zespół

Jaki jest klucz do sukcesu? Co trzeba robić, żeby firma się rozwijała i zdobywała liczne laury? - Istotna jest praca zespołowa i ludzie, z którymi się pracuje - mówią zgodnie uczestnicy plebiscytu Menadżer roku.

- Gdyby nie grono pedagogiczne, nie byłoby wielu z tych sukcesów.. Kiedy pojawia się hasło, to natychmiast ze strony nauczycieli pojawia się też działanie. To jest bardzo istotne. Mój zespół jest moją największą siłą - mówi dyr. Kubiak (do głosowania na nią w plebiscycie „GL” gmina Deszcznio namawia nawet na swojej stronie internetowej).

Ewa Kubiak zaznacza też, że jej zespół jest nastawiony na działanie. Nauczyciele, kiedy podejmują się jakiegoś wyzwania, nie zważają na to, czy jest weekend czy nie. - Nasze sukcesy i osiągnięcia są wynikiem ciężkiej pracy. Bez tego nie ma efektów - mówi dyrektorka. Menedżer musi też mieć wizję. Bez tego ani rusz. Do tego trzeba też korzystać z doświadczenia własnego i innych. Trzeba uczyć się na błędach, a z tych popełnionych wyciągać wnioski. Jeżeli potrafimy też słuchać innych, współpracować z nimi oraz mamy w sobie upór i konsekwencję, to sukces mamy praktycznie gwarantowany!

- Do bycia dobrym menedżerem potrzebne są predyspozycje. Bardzo ważne jest ukierunkowanie na samorozwój i dobry kontakt z innymi. To właśnie te cechy zadecydowały przed laty o powołaniu mnie na stanowisko zastępcy dyrektora - tłumaczy Ewa Kubiak. Anna Krzywak też nie ukrywa, że w karierze pomogły jej cechy charakteru - Upór, konsekwencja, a także umiejętność czerpania ze wszystkich doświadczeń i patrzenie na wszystko z różnych perspektyw. Zawsze uważałam, że cokolwiek się robi, trzeba to robić jak najlepiej - mówi.

Dyrektor Michał Wremebl przestrzega jednak, że menedżerowie muszą być przygotowani na liczne wyzwania oraz trudności. - Generalnie jako menadżerowie nie powinniśmy narzekać, nasze zadanie to pokonywać przeszkody - podkreśla.

Macie podobne doświadczenia, chcecie o nich opowiedzieć? Zapraszamy do naszego plebiscytu!

Czekamy na zgłoszenia

Do 20 stycznia czekamy na zgłoszenia kolejnych menedżerów. A może masz okazję współpracować z dobrym menedżerem - też możesz go zgłosić do konkursu!

Maile ze zgłoszeniami można wysyłać na adres: [email protected]. W mailu należy podać imię i nazwisko kandydata, jego funkcję, a także firmę lub instytucję, dla której pracuje.

Przypominamy, że wybieramy menadżerów w dwóch kategoriach: menadżer instytucji oraz biznesu.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.