Domek winiarza do odbudowy?

Czytaj dalej
Fot. Czesław Wachnik
Czesław Wachnik

Domek winiarza do odbudowy?

Czesław Wachnik

W najbliższym czasie miasto nie zamierza rewitalizować domku winiarskiego

Radny Marcin Pabierowski jest oburzony, że miasto nie przewidziało do rewitalizacji budynku przy Ceglanej 3 jako części Wzgórza Winnego. - Ma on ogromny walor kulturalny ale też architektoniczny. Ozdobne gzymsy, ceglane łukowe nadproża, ozdobne attyki i parapety powinny być zachowane. Wydaje się, że obiekt powinien być jak najszybciej odbudowany - przekonuje radny.

Pan Lesław jest oburzony stanem budynku przy ulicy Ceglanej 3. ,,Problem Ceglana 3 pozostaje i woła o pomstę do nieba, jest drastyczną antyreklamą miasta. Jest on bez wątpienia zawalidrogą, jego stan jest opłakany. Obiekt kontrastuje nie tylko z estetycznym hotelem Qubus, ale też z żelaznym punktem zwiedzania Zielonej Góry jakim jest Palmiarnia” - pisze Czytelnik. Ale dalej pan Lesław postuluje wykreślenie budynku z listy zabytków, co pozwoli miastu na jego rozebranie.

Idziemy obejrzeć wspomniany budynek. Składa się on z parteru i półpiętra, wykonany jest w wypalonej cegły, ściany są częściowo popękane, okna oraz wejście zamurowano pustakami. Obok budynku widać zapewne górną część piwnicy. Całość ogrodzono siatką, która jest mocno zniszczona.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej i w wydaniu PLUS

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.