Łukasz Koleśnik

Dostali się do półfinałów

Zwycięska ekipa, czyli GKAS Tęcza Volley już wkrótce będzie rywalizować w półfinale MP juniorów. Fot. Volley Gubin Zwycięska ekipa, czyli GKAS Tęcza Volley już wkrótce będzie rywalizować w półfinale MP juniorów.
Łukasz Koleśnik

Udało się! Młodzi siatkarze z Gubina i Krosna Odrzańskiego zajęli pierwsze miej-sce w ćwierćfinale mistrzostw Polski i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek.

Łatwo nie było. Początek turnieju jak u Hitchcocka. Drużyna pod okiem trenerów Macieja Uderjana i Tomasza Palucha przystąpiła do gry z respektem dla wicemistrza Wielkopolski. Zespół Progres postawił niezwykle trudne warunki, ale po zaciętym boju to gospodarze świętowali zwycięstwo. O wygraną z ekipami MKS Będzin i Gwardia Wrocław było już łatwiej.

Kluczem do zwycięstwa był mecz z najmocniejszą MMKS ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Do awansu krośnieńskim i gubińskim siatkarzom wystarczyło urwać jednego seta. Miejscowi juniorzy wywiązali się ze swojego zadania z nawiązką i wygrali z mocnym rywalem 3:1. Tym samym zajęli pierwsze miejsce w grupie.

Zawodnicy GKAS Tęcza Vollley Krosno Odrz. Gubin nie kryli zadowolenia z przebiegu zawodów. - Turniej był świetny zarówno pod względem organizacyjnym, jak i również widowiskowym. Do ostatniego dnia nie wiadomo było, kto ma szanse na awans, co świadczyło o wysokim poziomie wszystkich drużyn. Co do półfinałów... Z jednej strony wszyscy jeszcze mają w głowach radość z wygranej, ale lada dzień musimy skupić się na kolejnym turnieju, żeby móc powalczyć o awans do finału mistrzostw Polski - mówi Kamil Chojnacki.

Rozumiem emocje każdej drużyny, bo przecież stawka była wysoka

Podobnie wypowiadają się jego koledzy. - Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Wychodząc z pierwszego miejsca, mamy szansę na organizowanie półfinałów - cieszy się Michał Lasota, który otrzymał również nagrodę dla najlepszego gracza w swojej drużynie. Był również jednym z najbardziej wyróżniających się w całym turnieju. Młody siatkarz przyznaje, że nie brakowało emocji. Momentami było ich aż za dużo.

- Jestem zaskoczony ilością kartek na tym turnieju. Jednak rozumiem emocje każdej drużyny, bo przecież stawka była wysoka - mówi Lasota. - To, że wygraliśmy wszystkie mecze jest dla mnie niespodzianką. Chciałbym podziękować naszym kibicom za ich gorący doping - dodaje siatkarz.

Zawodnicy nie mają zbyt dużo czasu na świętowanie. Już za niecałe dwa tygodnie (11-13 marca) odbędzie się półfinał mistrzostw Polski juniorów.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.