DPS-om brakuje personelu. Są kolejne apele o pomoc wolontariuszy!

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann

DPS-om brakuje personelu. Są kolejne apele o pomoc wolontariuszy!

Krzysztof Strauchmann

Siostry Franciszkanki z Kopernik po tygodniu walki z ogniskiem koronawirusa apelują o pomoc. W domach pomocy społecznej brakuje ludzi do pracy przy chorych.

W Domu Pomocy Społecznej w Kopernikach koło Nysy obecnie Covid 19 potwierdzono u 65 podopiecznych i 19 osób z personelu. Placówka od tygodnia boryka się z rosnącym ogniskiem epidemii. w poniedziałek 9 listopada siostra dyrektor zdecydowała się poprosić o pomoc władze powiatu nyskiego.

- Urząd pracy z naszą pomocą rekrutuje chętnych do pracy w tej placówce w charakterze pomocnika opiekuna, a więc nie jest potrzebne wykształcenie medyczne – mówi Joanna Burska z zarządu powiatu nyskiego. – Sytuacja w tym DPS-ie jest wyjątkowo trudna, brakuje ludzi do pracy. Siostry liczyły na wsparcie ze strony innych sióstr zakonnych, ale okazało się, że już w zgromadzeniu nie ma osób do pomocy, bo zostały skierowane do placówek w Grabinie i Kędzierzynie-Koźlu.
Dyrekcja DPS Koperniki szuka nie tylko wolontariuszy. Można się zatrudnić na zlecenie z wynagrodzenie wysokości 2,6 tysiąca złotych. Trzeba się jednak zgodzić na co najmniej 10 dni zamknięcia w placówce, w której są osoby chore na Covid 19.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Strauchmann

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.