Małgorzata Trzcionkowska

Dragoni ćwiczą na poligonie. Szykują się do zajęć w ramach sił odpowiedzi NATO

Dragoni z 10 Brygady Kawalerii Pancernej podczas transportu na żagański poligon Karliki. Ćwiczenie potrwa siedem tygodni. Fot. Katarzyna Przepióra Dragoni z 10 Brygady Kawalerii Pancernej podczas transportu na żagański poligon Karliki. Ćwiczenie potrwa siedem tygodni.
Małgorzata Trzcionkowska

Zajęcia na Karlikach potrwają siedem tygodni. Załogi leopardów będą się szkolić w zakresie współpracy z przedstawicielami innych armii.

Świętoszowscy pancerniacy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej trenują na poligonie Karliki. W tym czasie mieszkają w obozowisku wagonowym.

W ciągu siedmiu tygodni ćwiczeń będzie osiągnięcie gotowości i przeprowadzenie certyfikacji plutonów batalionu zmechanizowanego, w ramach Sił Odpowiedzi NATO.

W zajęciach uczestniczy 700 żołnierzy i ponad 100 sztuk różnego rodzaju sprzętu. Będą ciche ćwiczenia, ale również będą głośno strzelać. - Tak duże przedsięwzięcie wymaga również dobrego przygotowania logistycznego - informuje Katarzyna Przepióra z 10BKPanc. - Trzeba zapewnić wyżywienie żołnierzy, odpowiednie warunki socjalne, a także dostarczyć im dostawy amunicji i paliwa, co w warunkach zimowych nie jest łatwe.

Mieszkańcy Karlików, Moczynia i Kolonii Laski będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo według zapowiedzi wojskowych może być głośno i mogą być wystrzały o różnych porach.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.