Dragons obejrzą mecz z ambasadorem USA

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Jakub Lesiński

Dragons obejrzą mecz z ambasadorem USA

Jakub Lesiński

W niedzielę odbędzie się najważniejsze wydarzenie sezonu 2015 - jubileuszowe, 50. Super Bowl. Dwóch przedstawicieli Dragons Zielona Góra obejrzy je z ambasadorem USA.

To mecz, który na całym świecie przyciąga miliony widzów. W Polsce każdego roku to wydarzenie staję się co raz popularniejsze, pojawia się co raz więcej tzw. „Super Bowl Party”, które wzorowane są tym, co dzieje się za oceanem.

W tym roku taka „impreza” odbędzie się również w Warszawie, a dokładnie w amerykańskiej ambasadzie.

Jej gospodarzem będzie Paul Wayne Jones, który w 2015 roku objął posadę w placówce w Polsce. Zielonogórzanie mogą czuć się wyróżnieni, dwóch przedstawicieli miejscowej drużyny Dragons otrzymało zaproszenia na tę imprezę.

- Jest to dla nas olbrzymie wyróżnienie, które pokazuje, że nie tylko klub i drużyna, ale i całe nasze miasto doceniane jest przez naszych amerykańskich partnerów. Dla nas najważniejsze jest to, że w ten sposób będziemy swego rodzaju ambasadorami Zielonej Góry i niemal całej futbolowej Polski. Wiemy bowiem, że ilość zaproszonych gości jest bardzo mała - przyznał prezes „Smoków”, Tomasz Dzida. - Co ciekawe, będzie to nasza kolejna impreza tego typu. Drugi raz w ciągu dwóch lat będziemy mieli bowiem okazję wziąć udział Super Bowl Party w ambasadzie Stanów Zjednoczonych. Dobrze pamiętamy naszą poprzednią wizytę i tym bardziej cieszymy się na ten wyjazd - wspominał działacz.

Zielonogórskie "Smoki" wybierają się do stolicy, gdzie spotkają się z ambasadorem USA w Polsce.
Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska Zielonogórskie "Smoki" wybierają się do stolicy, gdzie spotkają się z ambasadorem USA w Polsce.

Zielonogórskie „Smoki” szykują się obecnie do sezonu 2016, w którym po raz pierwszy w historii klubu wystawią dwie drużyny. W tym roku w rozgrywkach wystąpią bowiem seniorzy i juniorzy Dragons. Nasi futboliści przypominają, że każdy może spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim, nadal trwa bowiem otwarta rekrutacja do obu drużyn.

Jakub Lesiński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.