Drobiu znów jest 2 mln sztuk, czyli jak w gminie Deszczno grillują kurczaka

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Drobiu znów jest 2 mln sztuk, czyli jak w gminie Deszczno grillują kurczaka

Jarosław Miłkowski

- Drobiu jest tyle, co przed ptasią grypą. Z czystym sumieniem możemy świętować - mówią w gminie, która w sobotę miała Święto Pieczonego Kurczaka.

- Już nawet nie liczę, który raz tu jesteśmy. A w konkursie bierzemy udział od powstania tej imprezy. Teraz przyrządzałyśmy pierś zawijaną z farszem z rukolą. Dokładnego przepisu nie zdradzę, ale używałyśmy szpinaku, rukoli, sosu winegret i groszku zielonego – mówiła nam w sobotę Zofia Pawlak z Koła Gospodyń Wiejskich w Osiedlu Poznańskim. Wraz z Dorotą Kostańską brała udział w konkursie grillowania drobiu. Jest on już tradycją podczas Święta Pieczonego Kurczaka, na który do graniczącego z Desz¬cznem Maszewa zjeżdżają tysiące ludzi. Oczywiście, nie inaczej było dwa dni temu. I nie przeszkadzał w tym nawet siąpiący przez część imprezy deszczyk.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.