Drogi urzędzie! Niech gorzowska hala sportowa będzie koło Słowianki

Czytaj dalej
Fot. materiały miasta
Tomasz Rusek

Drogi urzędzie! Niech gorzowska hala sportowa będzie koło Słowianki

Tomasz Rusek

Jest nadzieja, że urząd jednak nie zbuduje nam hali sportowej pośrodku niczego. Miasto w końcu przyjęło do wiadomości nasze - z „GL” - argumenty.

Gorzów po latach obietnic chce w końcu zbudować porządną halę widowiskowo - sportową. Taką z prawdziwego zdarzenia, i na mecz, i na koncert, za około 60 mln zł. Świetnie. Problem w tym, że urząd postanowił ją postawić na łuku ul. Słowiańskiej, czyli kilkaset metrów od Słowianki, pośrodku niczego.

Lista argumentów
W styczniu pisaliśmy o tym w „GL” kilka razy. Przekonywaliśmy, że to nietrafiona lokalizacja. Punkt po punkcie wyjaśnialiśmy dlaczego. Zwracaliśmy uwagę na: brak dojazdu komunikacją miejską, co w skali roku będzie oznaczało kilkaset tysięcy złotych wydatków na nową linię; brak mediów (wody, ciepła, kanalizacji), a do tego bardzo trudne ukształtowanie terenu, które zmusi miasto do poniesienia dodatkowych kosztów liczonych w milionach złotych.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz z wydaniu PLUS.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.