Drogowa firma w strefie

Czytaj dalej
Fot. Grażyna Szyszka
Grażyna Szyszka

Drogowa firma w strefie

Grażyna Szyszka

Chwalą się, że są w Polsce jedną z największych wytwórni emulsji asfaltowej. Firma Olan Południe wkrótce "rozgości" się w strefie w Głogowie.

Dzięki budowie trasy S3, w głogowskiej podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zacznie działać nowa firma. Nazywa się Olan Południe i pochodzi a Małopolski. Zajmuje się produkcją i sprzedażą materiałów do budowy, remontów i utrzymania dróg. Zamierza rozwijać swój biznes na Dolnym Śląsku, który jest w tej chwili jednym z największych placów budowy dróg w Polsce.

Nowy zakład chce ruszyć pod koniec tego roku. Chce zainwestować około 3 mln zł

Kilka dni temu jej szefowie odebrali w ratuszu zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w podstrefie w Głogowie. Wręczył je oficjalnie prezes LSSE Rafał Jurkowlaniec w obecności prezydenta miasta. – Pozwolenie otwiera drogę do dalszych działań, a my ogłaszamy przetarg na sprzedaż prawie hektarowej działki w podstrefie – mówi prezydent miasta Rafael Rokaszewicz.

– Nasza firma ma już spore doświadczenie, ma ponad szesnaście lat i jesteśmy jedną z największych w Polsce wytwórnią emulsji asfaltowej – chwali się Grzegorz Rzeszut z zarządu spółki. – Zdecydowaliśmy się na Głogów, ponieważ w tym rejonie, a przede wszystkim na zachodzie Polski prowadzi się obecnie sporo inwestycji drogowych. Do inwestycji u was przekonała nas też bardzo dobra współpraca z władzami miasta – dodaje.

Nowy zakład ma ruszyć pod koniec tego roku. Firma Olan Południe zainwestuje w Głogowie najmniej 3 mln zł. Stosowana w zakładzie nowoczesna technologii nie wymaga dużej liczby pracowników. Zakład ma zatrudniać do pięciu osób, ale prezes Wiesław Wardzała zapewnia, że są plany na rozwój firmy i to nie tylko w drogowej dziedzinie.

Stało się! Prezes strefy Rafał Jurkowlaniec i prezydent miasta Rafael Rokaszewicz uroczyście wręczają zezwolenie szefom firmy Olan Południe - Wiesławowi
Grażyna Szyszka Stało się! Prezes strefy Rafał Jurkowlaniec i prezydent miasta Rafael Rokaszewicz uroczyście wręczają zezwolenie szefom firmy Olan Południe - Wiesławowi Wardzale i Grzegorzowi Rzeszutowi.

Zezwolenie dla firmy Olan Południe jest 143. w historii działalności Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i pierwszym w tym roku wydanym dla inwestora w podstrefie Głogów.

Jak zapewnia zarząd LSSE, to z pewnością nie będzie ostatnia taka inwestycja w Głogowie w tym roku. Przypomnijmy, że w mieście powstał Głogowski Park Przemysłowy - spółka strefy, gminy miejskiej Głogów i firmy NCC Spec Bau, która jeszcze w tym roku wybuduje hale pod wynajem dla przedsiębiorców. Budowa pierwszego segmentu o pow. 2,5 tys. mkw ma ruszyć już w przyszłym tygodniu. Trwają właśnie ostatnie rozmowy na temat wynajmu pierwszych powierzchni magazynowo-przemysłowych przez inwestorów.

Autor: Grażyna Szyszka

Grażyna Szyszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.