Anna Klaman

Druga odsłona reformy edukacji. Jak to wygląda w Chojnicach?

Druga odsłona reformy edukacji. Jak to wygląda w Chojnicach? Fot. Archiwum
Anna Klaman

Rodzice ósmoklasistów i uczniów jednocześnie kończących gimnazja zastanawiają się, czy ich dzieci dostaną się do wymarzonej szkoły.

Rok szkolny 2019/2020 będzie testem dla twórców reformy likwidującej gimnazja. Teraz jest czas, kiedy w powiecie przygotowują organizację nowego roku szkolnego, a rodzice martwią się, jak ich dzieci poradzą sobie w nowych okolicznościach.

- Będzie problem z uczniami, którzy wybiorą szkołę, gdzie jest praktyczna nauka zawodu - mówi „Pomorskiej” starosta Marek Szczepański.

Rok szkolny 2019/2020 będzie testem dla twórców reformy likwidującej gimnazja. Teraz jest czas, kiedy w powiecie przygotowują organizację nowego roku szkolnego, a rodzice martwią się, jak ich dzieci poradzą sobie w nowych okolicznościach.  

Więcej w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Klaman

Praca w naszym zawodzie bardzo się zmieniła przez ostatnie lata. A my poddawani jesteśmy ciągłym próbom. Staramy się też nadążać za nowinkami technologicznymi. Wszystko to uczy pokory. Relacjonując, opisując wydarzenia, pamiętamy, że robimy to dla Państwa. Jesteśmy trochę jak zdziwione wszystkim dzieci. Dziwimy się, pytamy, piszemy, ale też czytamy. Jak bez tego moglibyśmy zachęcać do lektury? Sama przeszłam ostatnio na cyfrowe prenumeraty moich ulubionych tygodników. Takie czasy - jesteśmy online, więc i czytamy online. Lekturą właśnie - pomijając Netflixa :) - wypełniam swój wolny czas. Dla mnie i moich kolegów dziennikarstwo to nieustanna przygoda i adrenalina, od której jesteśmy już chyba uzależnieni. Każdy dzień jest inny, a każdy tekst stanowi test naszej użyteczności. Dla Państwa - naszych Czytelników! Wierzymy, że jesteśmy Wam potrzebni. I to dodaje nam skrzydeł, gdy trzeba nagle - wieczorem lub w nocy - pojechać tam, gdzie powinniśmy być. Wiele się dzieje, bo i Państwo tyle robicie. Współpracujecie, tworzycie społeczeństwo obywatelskie. Władza - przynajmniej z założenia - powinna pracować dla Nas, ale to Wy poświęcacie wolny czas dla dobra wspólnego. A więc opisujemy. Zdarza się, że wytykamy błędy. No i nieustannie czekamy na tematy od Państwa, bo, co tu dużo kryć, to Wy najlepiej wiecie, co w trawie piszczy! Macie kłopot, coś Was denerwuje? Zachęcamy do kontaktu z nami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.