Dwa zakłady w Nowej Soli już się budują, trzeci zacznie niedługo [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. arch. urzędu miasta
(jan)

Dwa zakłady w Nowej Soli już się budują, trzeci zacznie niedługo [ZDJĘCIA]

(jan)

Dwie firmy na południowej strefie ekonomicznej w Nowej Soli już się budują. Niedługo rozpocznie się też budowa nowego zakładu na północy.

Nowosolski producent opakowań, firma Karton-Pak, rozpoczęła już budowę swojego drugiego zakładu w mieście. Przypomnijmy: niemal rok temu kupiła kilka hektarów na południowej strefie ekonomicznej. W czwartek, 3 grudnia, można było zobaczyć tam już ciężki sprzęt, który zajmował się terenem. Spełniły się zatem wcześniejsze zapowiedzi, zgodnie z którymi roboty przy budowie nowej fabryki miały rozpocząć się jeszcze w tym roku.

W połowie grudnia nastąpi oficjalne, symboliczne wbicie łopaty pod budowę nowego zakładu Electropoli-Galwanotechnika.

Tuż obok, na sąsiedniej działce, już od jakiegoś czasu trwają z kolei intensywne prace związane z budową nowego zakładu koncernu Lantmannen Unibake. Firma Skanska buduje tutaj jeden z najnowocześniejszych zakładów, który będzie zaopatrywał większość rynków Europy Środkowo-Wschodniej w pieczywo do odpieku, ale nie tylko. W sumie, na powierzchni 29 tys. metrów kwadratowych powstaną trzy nowoczesne hale produkcyjne, w których dziennie wytwarzanych będzie około 200 ton pieczywa.

To jednak nie koniec. W połowie grudnia nastąpi także oficjalne, symboliczne wbicie łopaty pod budowę nowego zakładu Electropoli-Galwanotechnika. Nowa firma kupiła niedawno teren na północnej strefie ekonomicznej, planuje zatruniać na stracie ok. 100 osób.

(jan)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.