Dwadzieścia lat za nimi

Czytaj dalej
Fot. Materiały organizatora
Jakub Kłyszejko

Dwadzieścia lat za nimi

Jakub Kłyszejko

W piątek na torze w Zielonej Górze miała miejsce bardzo ważna uroczystość. W meczu ZKS All Stars kontra ZKS Zielona Góra padł sprawiedliwy remis

Pierwszy trening ZKS Zielona Góra odbył się 13 kwietnia 1997. Przez ten czas klub święcił wiele triumfów, ale i porażek, jak to w sporcie bywa. Przez organizację przewinęło się blisko 400 zawodników, co pokazuje, że młodzież chętnie uprawiała ten sport.
Impreza jubileuszowa miała kilka etapów. Pierwszym z nich było ogłoszenie wyników plebiscytu na zawodnika 20 - lecia. Został nim Paweł Kokot. Drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Piskorskiemu, natomiast trzecie Marcinowi Pawłowskiemu. Tuż za podium uplasował się Krystian Górniaczyk, który ze względu na kontuzję kolana nie mógł startować w meczu i wcielił się w rolę sędziego.

Każdy zawodnik został uhonorowany przez prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego okazałym pucharem. Osobne nagrody zostały wręczone działaczom zielonogórskim Krzysztofowi Zakrzewskiemu oraz Waldemarowi Zellowi. Ponadto drugi z nich ufundował puchary dla zawodników, którzy zdobywali mistrzowski tytuł w sezonie 2016.
Następnie odbyła się uroczysta prezentacja przed meczem, w którym zawodnicy urodzeni do roku 1996 stanowili Stary ZKS. Naprzeciwko nich wystartowali zawodnicy urodzeni od 1997 roku, czyli od roku, w którym powstał Zielonogórski Klub Speedrowerowy. Przed prezentacją uczczono minutą ciszy ludzi związanych z ZKS Zielona Góra, którzy już odeszli.

Sam mecz był bardzo ciekawym widowiskiem z duża liczbą niesamowitych zwrotów akcji. Zawodnicy zdecydowali o 15 biegowym programie i o punktacji 3,2,1,0. Obie drużyny wzięły sobie do serca walkę o zwycięstwo, jednak wszystko odbywało się w ramach fair play. Można powiedzieć, że był to międzypokoleniowy mecz przyjaźni. Po biegu VIII przewaga Młodego ZKS wynosiła już osiem punktów. Zawodnicy ZKS ALL STARS stopniowo odrabiali straty, a po wyścigu 12 wyszli na prowadzenie 38:34. Przed ostatnią gonitwą widniał rezultat korzystny dla Starego ZKS 44:40. Bardzo dobrze dysponowani tego dnia Gracjan Sadło i Adrian Mokras wygrali podwójnie ostatni wyścig i mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 45:45.

Szczegółowa punktacja. ZKSAll Stars - 45. Krzysztof Piskorski 11 (3,2,3,3), Artur Bujnowski 6 (2,2,2), Michał Rodzeń (3,2,2,2), Adam Michalak 0, Artur Kurdyk 5 (1,0,2,1,1), Rafał Lewczuk 0, Tomasz Krzos 1, Krzysztof Stocik 5 (2,3,w,0), Maciej Januchowski 0, Piotr Waliński 1, Tomasz Wilk 3, Mieczysław Zarzycki 1, Paweł Kokot 3.
ZKSZielona Góra - 45. Filip Janas 6 (0,3,3), Gracjan Huszcza 4 (1,1,2), Kacper Drozdowski 3 (2,1), Dawid Michalski 1, Bartosz Wojtal 8 (3,3,1,1), Adrian Mokras 9 (2,2,2,3), Gracjan Sadło 8 (3,0,3,2), Kacper Zubczyński 1 (0,1), Marcin Rembacz, Karol Winowicz i Patryk Wiśniewski po 0, Łukasz Gnitecki 5 (1,1,3).

Jakub Kłyszejko

Piłka nożna, koszykówka oraz wszystko co związane ze sportem. Kibic FC Barcelony. Dziennikarz sportowy w "Gazecie Lubuskiej".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.