Dwaj złodzieje ukradli ręcznie kutą poręcz, po czym ozdobili nią... własną posesję

Czytaj dalej
oprac. (zeb)

Dwaj złodzieje ukradli ręcznie kutą poręcz, po czym ozdobili nią... własną posesję

oprac. (zeb)

Poręcz do zapinania rowerów była zamontowana na ścianie przy salonie kosmetycznym w Skwierzynie. Dzieło kowala wpadło w oko dwóm złodziejom.

Mł. asp. Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu poinformowała nas o tej nietypowej kradzieży tuż przed sylwestrem, kiedy to policja zatrzymała sprawców, ale do przestępstwa doszło w połowie grudnia. Policjanci otrzymali wtedy informację o kradzieży „wartościowego przedmiotu”. - Osoba pokrzywdzona podała bardzo dużą wartość skradzionego mienia, bo aż 5 tys. zł. Okazało się, że to piękny, ręcznie kuty przedmiot, wykonany na specjalne zamówienie - informuje Mł. asp. Justyna Łętowska.

Rzeczniczka policji w powiecie międzyrzeckim podkreśla, że w odnalezieniu stojaka oraz ustaleniu sprawców brali udział zarówno dzielnicowi, jak i policjanci z wydziału kryminalnego Komisariatu Policji w Skwierzynie. Mundurowi sprawdzali punkty skupu złomu, natomiast kryminalni rozpoczęli działania operacyjne. - Przełom w sprawie nastąpił we wtorek 29 grudnia, kiedy to policjanci wytypowali sprawców przestępstwa - mówi Łętowska. W efekcie swoich działań policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Skwierzyny oraz odzyskali skradzione mienie. Okazało się, że rękodzieło tak im się spodobało, że postanowili ozdobić nim swoją posesję. 22-latek i 18-latek usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im kara do pięciu lat więzienia.

oprac. (zeb)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.