(zeb)

Dwaj złodzieje ukradli w Skwierzynie ręcznie kutą poręcz, po czym ozdobili nią... własną posesję

Wyobrażacie sobie ukraść coś takiego?! Policja złapała jednak złodziei i odzyskała łup. Fot. KPP Międzyrzecz Wyobrażacie sobie ukraść coś takiego?! Policja złapała jednak złodziei i odzyskała łup.
(zeb)

Poręcz do zapinania rowerów była zamontowana na ścianie przy salonie kosmetycznym w Skwierzynie. Dzieło kowala wpadło w oko dwóm złodziejom.

Mł. asp. Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu poinformowała nas o tej nietypowej kradzieży tuż przed sylwestrem, kiedy to policja zatrzymała sprawców, ale do przestępstwa doszło w połowie grudnia. Policjanci otrzymali wtedy informację o kradzieży „wartościowego przedmiotu”.

- Osoba pokrzywdzona podała bardzo dużą wartość skradzionego mienia, bo aż 5 tys. zł. Okazało się, że to piękny, ręcznie kuty przedmiot, wykonany na specjalne zamówienie - informuje Mł. asp. Justyna Łętowska.

Rzeczniczka policji w powiecie międzyrzeckim podkreśla, że w odnalezieniu stojaka oraz ustaleniu sprawców brali udział zarówno dzielnicowi, jak i policjanci z wydziału kryminalnego Komisariatu Policji w Skwierzynie. Mundurowi sprawdzali punkty skupu złomu, natomiast kryminalni rozpoczęli działania operacyjne.

- Przełom w sprawie nastąpił we wtorek 29 grudnia, kiedy to policjanci wytypowali sprawców przestępstwa - mówi Łętowska. W efekcie swoich działań policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Skwierzy¬ny oraz odzyskali skradzione mienie. Okazało się, że rękodzieło tak im się spodobało, że postanowili ozdobić nim swoją posesję. 22-latek i 18-latek usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im kara do pięciu lat więzienia.

(zeb)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.