Jarosław Miłkowski

Dwie osoby zginęły, są i ranni

Tak wyglądała akcja ratunkowa po tym, gdy w sobotę po 17.00 mazda wypadła z drogi krajowej nr 22 między Gorzowem a Strzelcami. Fot. Facebook/Krzysztof Baryła Tak wyglądała akcja ratunkowa po tym, gdy w sobotę po 17.00 mazda wypadła z drogi krajowej nr 22 między Gorzowem a Strzelcami.
Jarosław Miłkowski

W Białczu zginął rowerzysta, a koło Skwierzyny motocyklista. To był tragiczny weekend na drogach na północy naszego regionu.

- W ten weekend policjanci drogówki mieli sporo pracy. Część z tych wypadków to efekt braku rozwagi - mówi Tomasz Bartos z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Do pierwszej weekendowej tragedii na drogach północy regionu doszło już w piątek późnym popołudniem. W Białczu koło Witnicy kierowca citroena berlingo zjechał na pobocze, aby wypuścić pasażera. Kiedy ten otworzył drzwi, uderzył w nie przejeżdżający obok rowerzysta. Odbił się od drzwi i wpadł pod nadjeżdżającego mercedesa. Rowerzysta zginął na miejscu.

Śmierć poniósł także motocyklista z Radomia, który w sobotę przed południem jechał koło Skwierzyny. Między Murzynowem a Gościnowem na łuku drogi zjechał w bok i uderzył w drzewo. On też zginął na miejscu.
Ranne natomiast zostały trzy osoby, które jechały mazdą w sobotę drogą krajową nr 22 między Gorzowem a Różankami. Tutaj samochód najpierw przekoziołkował, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Jadący samochodem, wśród nich dziecko, trafili do szpitala w Gorzowie.

Do niecodziennego zdarzenia doszło wczoraj w okolicy Mościczek w gminie Witnica. Tutaj bowiem na poboczu drogi leżał przewrócony na dachu peugeot. Wyglądał jakby wcześniej dachował, był też mocno rozbity. Gdy na miejsce przyjechali strażacy ochotnicy z Witnicy, ani w samochodzie, ani w jego pobliżu nikogo jednak nie znaleźli. Co więcej, z samochodu prawdopodobnie zostały ściągnięte tablice rejestracyjne. Do 16.00 policjanci nie znaleźli kierującego autem. Ustalali, kto jest właścicielem samochodu.

Ze zdarzeń drogowych odnotujmy jeszcze, że w niedzielę zderzyły się dwie osobówki na rondzie Górczyńskim w Gorzowie. Nikomu nic się jednak nie stało.

Po obfitującym w wypadki weekendzie policja apeluje o rozsądek. - Przed nami jeszcze ostatnie dni wakacji. Przeżyjmy je bezpiecznie - mówi Tomasz Bartos z lubuskiej policji.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.