Filip Pobihuszka

Dwudniowa pielgrzymka. Przeżycia duchowe gwarantowane

Kapliczka na szlaku Św. Jakuba między Wschową i Konradowem. Fot. Fot. Wikipedia / Marek Argent Kapliczka na szlaku Św. Jakuba między Wschową i Konradowem.
Filip Pobihuszka

Ponad 20 km zamierzają przejść popularyzatorzy wschowskiego odcinka Drogi św. Jakuba. Przeżycia duchowe gwarantowane.

Stowarzyszenie Czas A.R.T., chcąc spopularyzować wschowski odcinek Drogi św. Jakuba, zaprasza na wspólne wędrowanie 11 i 12 czerwca.

Wspomniany szlak pielgrzymkowy jest jedną z wielu dróg, które mają jednak wspólny cel - katedrę w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Marsz rusza w sobotę o 13.00 z Wincentowa w kierunku Osowej Sieni, gdzie uczestnicy odwiedzą kościół św. Fabiana i Sebastiana oraz spotkają się z mieszkańcami. Później wyruszą do Wschowy. Towarzyszyć będą pielgrzymi z Stowarzyszenia Dróg św. Jakuba w Polsce, którzy wędrują z Gniezna do Pragi, chcąc uczcić rocznicę chrztu Polski.

W niedzielę 12 czerwca o 8.00 maszerujący wyruszą spod wieży Fary wschowskiej. Ich celem będzie kościół św. Jakuba w Konradowie oraz świątynia w Zamysłowie. Goście powędrują dalej do Głogowa. W Zamysłowie ok. godz. 13.00 planowany jest wspólny posiłek i odpoczynek.

Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. Szczegółowe informacje: 607 84 97 00 lub [email protected].

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.