Dwugłos: Listopad to odpowiedni czas na kupowanie prezentów?

Czytaj dalej
KR

Dwugłos: Listopad to odpowiedni czas na kupowanie prezentów?

KR

Listopad to odpowiedni czas na kupowanie prezentów? Pytamy Edytę Kochlewską, redaktor naczelna serwisu dlahandlu.pl oraz Magdalenę Gibney, dyrektorkę Silesia City Center.

TAK


Magdalena Gibney, dyrektorka Silesia City Center

Tak, myślę, że listopad jest dobrym momentem, aby rozpocząć kupowanie świątecznych prezentów. Podobnego zdania są również koleżanki z biura, z którymi rozmawiałam. Dlaczego? W listopadzie w galeriach handlowych nie ma jeszcze takich tłumów, jak w grudniu. Jest to dobry czas na zrobienie bardziej przemyślanych zakupów.

Poza tym można złapać jeszcze promocje, ponieważ trwają mid season sale. Kiedy kupimy prezenty w listopadzie, możemy zostawić sobie grudzień na ostatnie przygotowania do świąt i zakupy bardziej kulinarne. Z naszego punktu widzenia jako galerii handlowej chcemy, aby i listopad, i grudzień były miesiącami zakupowymi. Atmosfera świąteczna w Silesia City Center zagości pod koniec listopada.

NIE


Edyta Kochlewska, redaktor naczelna serwisu dlahandlu.pl

Osobiście uważam, że wszystko to, co dzieje się w listopadzie, nie służy naszym oszczędnościom. Prawdopodobieństwo, że teraz kupione prezenty znudzą się nam, wcześniej je podarujemy, albo to, że później trafimy na lepsze promocje - jest bardzo duże. W ten sposób nasze wydatki na przedświąteczne prezenty kupione w listopadzie często idą „w komin”, bo w grudniu zachęceni kolędami, czerwonymi bombkami i tak kupimy dwa razy więcej, niż planowaliśmy.

Listopadowe promocje w handlu nie są robione z myślą o klientach, ale o centrach handlowych i sklepach oraz ich zyskach, a nie naszych oszczędnościach. W listopadzie jesteśmy kuszeni promocjami, bo to trudny dla handlu czas. Pa-miętajmy jednak, że w grudniu w sklepach będzie jeszcze więcej promocji i mnóstwo okazji do stracenia i czasu, i pieniędzy.

KR

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.