Działkowcy z Zielonej Góry dojadą do swoich ogrodów

Czytaj dalej
Fot. 123rf.com
Leszek Kalinowski

Działkowcy z Zielonej Góry dojadą do swoich ogrodów

Leszek Kalinowski

Magistrat zapewnia, że dojazd na działki na osiedlu Pomorskim w Zielonej Górze będzie cały czas. Tylko wyjątkowo trzeba będzie skorzystać z objazdu.

Jak już pisaliśmy na naszych łamach, działkowcy z osiedla Pomorskiego martwią się, że nie będą mieli jak dojechać na działki. Sezon tuż-tuż, a tymczasem dojazdu do ogrodów nie ma. Pytali, a co będzie, jak ktoś straci przytomność? Przecież takie przypadki już się zdarzały. Co zrobi pogotowie?

Powodem utrudnień są roboty drogowe związane z budową łącznika osiedla z S3 oraz drugiej nitki S3. Radny Jacek Budziński interweniował w tej sprawie podczas sesji. Mówił, że z jego puli pieniędzy została droga utwardzona, ale co z tego, skoro nie mogą z niej korzystać?

Paweł Urbański, dyrektor departamentu inwestycji i zarządzania drogami zapewniał, że zrobi wszystko, by działkowcy mieli dostęp do swych ogrodów. Prowadził rozmowy z wykonawcą. Teraz na pytanie radnego odpowiada wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk.
W piśmie możemy przeczytać, że dojazd na działki ma być możliwy cały czas. Tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy dojdzie do głębokich wykopów pod komory sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, ruch ma być kierowany od Wyspiańskiego.

Jednocześnie magistrat prowadzi starania o pozyskanie terenu pod budowę drogi docelowej. Ta ma powstać na przedłużeniu wjazdu do pobliskiego supermarketu.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.