Renata Hryniewicz

Dzieci krzyczą, rodzice zapowiadają pikietę, a wszystko przez drogę

Szkoła Podstawowa w Boczowie stoi ledwie kilka metrów od jezdni. W budynku hałas jest taki, że dzieci do siebie krzyczą. W piłkę też nie mogą grać, Fot. Renata Hryniewicz Szkoła Podstawowa w Boczowie stoi ledwie kilka metrów od jezdni. W budynku hałas jest taki, że dzieci do siebie krzyczą. W piłkę też nie mogą grać, bo to „niebezpieczne dla ruchu”
Renata Hryniewicz

Gmina od 12 lat stara się o ekran akustyczny przy drodze, bo kilka metrów dalej jest szkoła. - Dowiedzieliśmy się, że ekranu nie będzie, ale możemy sobie szkołę wybudować gdzie indziej! - burmistrz aż kipi.

- Po prostu brak mi słów! Jestem zbulwersowany decyzją Marka Langera, dyrektora oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze. Przecież tutaj chodzi o zdrowie dzieci i nauczycieli - denerwuje się burmistrz Ryszard Stanulewicz.

Sprawa ekranu przy szkole w Boczowie ciągnie się już 12 lat.

CZYTAJ DALEJ

 • Sprawa ekranu przy szkole w Boczowie ciągnie się już 12 lat.
Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.