Dzieci na wakacjach, a budowlańcy działają

Czytaj dalej
Fot. UM Słubice
Oprac. Anna Rimke

Dzieci na wakacjach, a budowlańcy działają

Oprac. Anna Rimke

W Słubicach na szkoły i przedszkola pójdą w sumie ponad 3 mln zł. Najdroższa będzie rozbudowa przedszkoli i podstawówki z gimnazjum.

Przy Dwójce stoją już mury szatni i świetlicy za 1,6 mln zł. Jak informuje Beata Bielecka z urzędu miejskiego, na parterze będzie szatnia (prawie 90 mkw. z szafkami na rzeczy 98 uczniów), a obok niej ponad 100-metrowa świetlica.

To nie koniec nowości, bo na piętrze budynku będą sale dydaktyczne, archiwum szkoły i gabinet pedagoga. Prace mają się skończyć na początku listopada. Burmistrz Tomasz Ciszewicz: - Inwestycja była oczekiwana zarówno przez rodziców dzieci, które chodzą do obu szkół, uczniów, a także nauczycieli.

To pierwszy etap rozbudowy obu szkół. Kolejnym będzie budowa hali sportowej. Druga na liście największych „szkolnych” inwestycji jest rozbudowa przedszkoli Jarzębinka przy ul. Kopernika i Krasnala Hałabały przy ul. Bohaterów Warszawy. Obie pochłoną prawie po pół miliona złotych, a dzięki nim w przedszkolach przybędzie po 25 miejsc dla dzieci (po „cofnięciu” reformy sześciolatków w słubickich przedszkolach zabrakło miejsc - z 216 sześciolatków do szkół poszło tylko 40, zabrakło więc miejsc dla młodszych pociech).

- Pierwotnie myśleliśmy o przebudowie w obu przedszkolach istniejących wnętrz i innym zagospodarowaniu powierzchni, którymi tam dysponujemy, ale okazało się to niemożliwe z przyczyn technicznych. Dlatego zmieniliśmy koncepcję - tłumaczy burmistrz Ciszewicz.

Na szkole i przedszkolach lista remontów się nie kończy. Pozostałe inwestycje to m.in.: remont dachu w SP 1 (65 tys. zł), w SP 2 wymiana instalacji elektrycznej na całym parterze, konserwacja boiska (w sumie 287 tys. zł), dostosowanie toalet dla uczniów niepełnosprawnych w SP nr 3 i przebudowa instalacji wodnokanalizacyjnej (90 tys. zł).

W Gimnazjum nr 1 trwa przebudowa centralnego ogrzewania i unowocześniany jest monitoring (58 tys. zł). W przedszkolu Jarzębinka, oprócz rozbudowy placówki, remontowana jest jeszcze kuchnia (ponad 100 tys. zł). W przedszkolu Krasnala Hałabały będzie jeszcze remont łazienek. Pojawi się tu też monitoring. Kamery zostaną zainstalowane jeszcze w żłobku samorządowym.

Oprac. Anna Rimke

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.