Eliza Gniewek-Juszczak

Dzieci pod ciągłym nadzorem. Nauczyciele przestrzegają [WIDEO]

Zgodnie z Prawem o ruchu drogowym w Polsce już siedmiolatki mogą samodzielnie poruszać się po drodze. Jednak zdarza się, że rodzice nie pozwalają na Fot. Łukasz Gdak Polska Press Zgodnie z Prawem o ruchu drogowym w Polsce już siedmiolatki mogą samodzielnie poruszać się po drodze. Jednak zdarza się, że rodzice nie pozwalają na to nawet jedenastolatkom
Eliza Gniewek-Juszczak

- Dzieci są jak ubezwłasnowolnione. Rodzice są nadopiekuńczy, nawet do piątej klasy je odprowadzają - alarmują dyrektorzy szkół. - Co będzie, kiedy dzieci dorosną?

Rodzic ze szkolnym plecakiem na ramieniu zmierzający w kierunku podstawówki to w Nowej Soli częsty widok. Większość osobiście lub dzięki pomocy dziadków zapewnia dzieciom dojazd i powrót do szkoły.

- We wrześniu, kiedy dzieci po raz pierwszy przekraczają próg szkoły, wygląda to bardzo fajnie. Dzieci są przyprowadzane, rozbierane przez rodziców. Rodzice odnoszą kurtkę i obuwie do szatni, potem przychodzą po odbiór dziecka ok. 15 minut szybciej. Są przygotowani. Działa to sprawnie - mówi Artur Mielczarek, dyrektor Sp nr 6. - Patrząc jednak na klasy II, III i IV okazuje się, że większość rodziców dalej to robi.

CZYTAJ WIĘCEJ

 • Czy pozwalasz dziecku na samodzielny powrót ze szkoły?
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.