Dzieci też zostaną radnymi Zielonej Góry

Czytaj dalej
Fot. Magda Weidner
Leszek Kalinowski

Dzieci też zostaną radnymi Zielonej Góry

Leszek Kalinowski

Jakich zmian w mieście oczekują dzieci? Tego dowiemy się na specjalnej sesji dziecięcej rady miasta. Z każdej szkoły będzie wybrany jeden radny.

Radni z klubu Zielona Razem poinformowali wczoraj na konferencji prasowej, że na stałe do kalendarza imprez chcą wpisać dziecięcą radę, która co roku obradować będzie w ratuszu 1 czerwca. Teraz czas na wybory. W każdej szkole podstawowej w mieście (a jest ich 18) o mandat mogą już walczyć wszyscy uczniowie.

- Sposób wyboru pozostawiamy dyrekcji i nauczycielom - mówi Tomasz Sroczyński, podkreślając, że dziecięca sesja to inicjatywa klubu Zielona Razem, ale udział w niej powinni wziąć wszyscy radny miejscy. Stąd zaproszenia skierowane do nich.

Jak zauważa Grzegorz Hryniewicz - gościem specjalnym będzie Mateusz Truszkiewicz (9 lat), którego możemy teraz podziwiać w kulinarnym programie telewizyjnym. - Cieszę się, że będą mógł moim rówieśnikom coś pysznego ugotować - mówi Mateusz. - Nie zdradzę, jaka to będzie potrwa, bo to niespodzianka.

Utalentowany kucharz przygotuje 20 porcji, ale będzie miał pomocników z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego, którzy w kuchni polowej pod ratuszem przygotują pyszności dla wszystkich dzieci. Atrakcji będzie więcej.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.