Dzieciaki z ośrodka w Szprotawie kolędowały z Rafałem Brzozowskim

Czytaj dalej
Małgorzata Trzcionkowska

Dzieciaki z ośrodka w Szprotawie kolędowały z Rafałem Brzozowskim

Małgorzata Trzcionkowska

Piosenkarz Rafał Brzozowski razem z konwojem Muszkieterów odwiedził dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie.

- Znamy go z telewizji i głównie z piosenki „Tak blisko” - przed spotkaniem mówił podekscytowane Ania Tomaszewicz i Iza Dobek, uczennice SOSW. - Prawdziwe gwiazdy widziałyśmy tylko podczas koncertów w Szprotawie lub Żaganiu, ale w naszej szkole jeszcze nigdy nie było nikogo tak znanego. Bardzo się cieszymy z tej wizyty. Liczymy na wspólne zdjęcia oraz autografy. To będzie dla nas miła pamiątka. Myślimy, że nasi koledzy też się cieszą, podobnie, jak my.

Rafał Brzozowski jest tegorocznym ambasadorem konwoju Muszkieterów. Odwiedził już między innymi szpital w Legnicy i Dom Dziecka w Pszczynie.

- Świetnie się bawiłem z dzieciakami w Szprotawie - powiedział nam. - To wspaniałe, że w okresie świątecznym można zrobić coś fajnego dla najmłodszych. Wywołać uśmiech na twarzy dzieci, którym jest trochę trudniej, niż innym.

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali dla gościa swoje kolędy. Bardzo mu się podobały występy i gorąco je oklaskiwał. W pewnej chwili nie wytrzymał siedzenia na krześle jako widz i wraz z dziećmi zaczął się bawić z chustą clanzy i grać na trójkącie.

Potem było wspólne kolędowanie i kilka piosenek Rafała Brzozowskiego, znanych z radia i telewizji. Zaśpiewał między innymi przebój z programu „Rolnik szuka żony” oraz „Tak blisko”. Akompaniował sobie na ulubionej gitarze. Cała sala śpiewała razem z nim, skandując słowa doskonale znanej piosenki.

Najprzyjemniejszym momentem było rozdanie paczek i czeku na 10 tys. zł, dla SOSW. - To nie jest pierwszy raz, kiedy zostaliśmy obdarowani - opowiada Anna Sobczyńska. dyrektor ośrodka. - Dwa lata temu też dostaliśmy czek od Intermarche. Pieniądze przeznaczymy na doposażenie placu zabaw, odnowienie szatni szkolnej, zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych. Mamy nadziej, że dzięki temu nasi wychowankowie chętniej będą sięgać po wiedzę i umiejętności. Serdecznie dziękujemy Fundacji Muszkieterów.

Pani dyrektor zaznacza, że nie tylko dzieci są bardzo podekscytowane wizytą, ale również nauczyciele, którzy również znają piosenkarza i jego największy przebój. Razem z Rafałem Brzozowskim dary dla ośrodka przywiózł Jacek Wcisło z Intermarche w Szprotawie, który wspiera od dawna placówkę. - Widzimy jak ośrodek na co dzień pomaga wielu dzieciakom - powiedział. - Tym które potrzebują trochę większej uwagi. Cieszymy się, że możemy dołączyć się do pomocy.

Konwój Muszkieterów dociera do każdego miasta, gdzie działają sklepy Intermarché i Bricomarché. Będzie jeździł po kraju do końca stycznia. Szefowie poszczególnych placówek handlowych wybierają szkoły, ośrodki i inne instytucje ze swojego terenu, działające na rzecz najmłodszych.

W tym roku wsparcie otrzymają 34 instytucje z 18 miast regionu. Łączna kwota wsparcia w województwie lubuskim to 129 tys. złotych.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.