Dzieje się! Dużo i ciekawie w Lubuskiem

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Galasiński / Dziennik Łódzki / Polska Press
redakcja Gazety Lubuskiej

Dzieje się! Dużo i ciekawie w Lubuskiem

redakcja Gazety Lubuskiej

Wydarzenia kulturalne, które odbędą się w naszym regionie w najbliższych dniach.

Gorzów/Zielona Góra. Gala najpiękniejszych arii operetkowych razy dwa
Artyści Narodowego Teatru Opery i Baletu Odessy wystąpią w widowisku „Gala najpiękniejszych arii operetkowych”. Wystąpią najlepsi soliści, muzycy, tancerze baletowi, śpiewacy - w sumie 50 osób. W programie znane i lubiane arie operowe i operetkowe (m.in. „Upiór w operze”, „My Fair Lady”), piosenki z musicali („West Side Story”), tradycyjne pieśni Ukrainy oraz muzyka filmowa („Marsz imperialny” Williamsa z „Gwiezdnych Wojen”, muzyka Zimmera z „Piratów z Karaibów” czy Morricone z „Misji”).
Zielona Góra, Lubuski Teatr, 18 kwietnia, 20.00, bilety: 85 zł.
Gorzów, Teatr Osterwy, 19 kwietnia, 20.00, bilety: 85 zł.
Zamówienia zbiorowe: tel. 603 759 959.

Zielona Góra. Marilyn Monroe ze skórek cytryny, Van Gogh z gąbki
Baloniki, gąbki, kable, opakowania po lekach, płynach do prania... - to wszystko Tomasz Broda wykorzystuje do tworzenia... portretów znanych postaci oraz słynnych płócien. Wrocławski twórca na wystawie „Od Rubęsa do Pikasa” zaprezentuje własne wersje obrazów Van Gogha, Warhola, Picassa, Velazqueza, El Greca. Rozpoznamy też wielokrotny portret Marilyn Monroe wg Warhola oraz wizerunek Fridy Kahlo.
Muzeum Ziemi Lubuskiej, Galeria Nowy Wiek, 1 kwietnia, 17.00 - wernisaż.

Zielona Góra. Zabrzmi „Eroica” van Beethovena
Świętująca 60. sezon artystyczny Filharmonia Zielonogórska zaprasza na koncert symfoniczny „Eroica”. Zabrzmi oczywiście III Symfonia Eroica L. van Beethovena, ale też Uwertura do opery Czarodziejski flet W.A. Mozarta, Koncert skrzypcowy A - dur M. Karłowicza. Solistą będzie skrzypek Janusz Wawrowski. Orkiestrą Symfoniczną FZ będzie dyrygował gościnnie Piotr Sułkowski.
Filharmonia Zielonogórska, 1 kwietnia, 19.00, bilety: 40 zł i 20 zł (karta „ ZGrani 50 +”).

Zielona Góra. Znani aktorzy ujawnią męskie tajemnice?
Michał Lesień-Głowacki (znany z seriali „Blondynka”, „Lokatorzy”), Arkadiusz Janiczek („Złotopolscy”), Norbert Kaczorowski („Przyjaciółki”, „Życie nad Rozlewiskiem”, „Na Wspólnej”) występują w spektaklu komediowym warszawskiego Teatru Kamienica - „Wszystko o mężczyznach”. Pełna zwrotów akcji sztuka opowiada o relacjach mężczyzn z ojcem, bratem, przyjacielem, żoną, szefem i wreszcie - samym sobą.
Filharmonia Zielonogórska, 2 kwietnia, 17.00, bilety: 85 zł.

Międzyrzecz. Film „Bernadetta. Cud w Lourdes”
Między lutym a lipcem 1858 r. w Grocie Massabielle w Lourdes Matka Boska objawiła się 18 razy dziewczynce o imieniu Bernadeta...
Kino MOK, ul. Konsytyucji 3 Maja, poniedziałek, 17.30.

Międzyrzecz. Misterium Męki Pańskiej
Widowisko będzie wystawiane już po raz siódmy. Inscenizację tradycyjnie poprzedzi msza święta.
Kęszyca Leśna, piątek (1 kwietnia), 20.30, wstęp darmowy.

Międzyrzecz. Zagra legendarny Proletaryat
Proletyart, legenda polskiej sceny, to formacja punk - rock - metalowa z Pabianic. Zespół jest już 25 lat na topie. Ma na koncie 13 płyt i ponad tysiąc zagranych koncertów dla miliona fanów. Dla nich, dla znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju. Zespół, dzięki zaangażowanym tekstom, przez wielu jest uznawany za „głos pokolenia okresu przemian lat 80. i 90.”. Ostatnim dziełem zespołu jest płyta „Prawda”, wydana we wrześniu 2010 r.
Klub Kwinto, ul. Staszica, czwartek, 19.00, bilety: 25-35 zł.

Gorzów. Ciągle aktualna tragifarsa Gabrieli Zapolskiej kolejny raz obnaży naszą obłudę i inne wady
W „Moralności Pani Dulskiej” Gabriela Zapolska zdemaskowała obłudę moralną, chciwość oraz rozkład życia rodzinnego. Spektakl wyreżyserował Mirosław Siedler. W rolach głównych zobaczymy m.in. Marzenę Wieczorek (na zdjęciu), Cezarego Żołyńskiego i Martę Karmowską.
Teatr Osterwy, ul. Teatralna, środa, 12.00, czwartek, 31.03., 10.00, piątek (1 kwietnia), 10.00, 19.00. Bilety: 19-35 zł.

Lubniewice/Kostrzyn. Katarzyna Groniec zaśpiewa niezapomniane piosenki Agnieszki Osieckiej._Nie przegapcie
„ZOO” to tytuł muzycznego spotkania z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną. Znakomita artystka była wielokrotnie nagradzana przez publiczność za
wdzięk, ironię, liryzm i pazur. Koncert też 22 kwietnia w Kostrzynie (Kręgielnia 19.00, 30-40 zł).
Lubniewice, piątek (1 kwietnia) GOK, 19.00, bilety: 25-35 zł.

Lubuskie. Będzie druga część „Bóg nie umarł”
Czy sprawy wiary można rozstrzygać przed sądem? „Bóg nie umarł 2” to druga część filmu, który poruszył serca i sumienia ponad 140 tys. polskich widzów. Czy osoba wierząca może lub wręcz powinna ukrywać swoją wiarę w obliczu niewierzących? Na takie pytania musi odpowiedzieć przed sądem pewna nauczycielka liceum, którą oskarżono o to, że złamała przepis o świeckości instytucji państwowych.
Polska premiera 8 kwietnia.

Gorzów. Dramat „Cuda z nieba” to historia Annabel Beam, która za życia odwiedziła... niebo
Cierpiąca na rzadką chorobę dziesięcioletnia dziewczynka ulega groźnemu wypadkowi. Niespodziewanie po tym wydarzeniu dochodzi do jej cudownego uzdrowienia.
Kino Helios, piątek, sobota, 11.15, 16.15, 19.30. Bilety: 15 - 24 zł. Kino Cinema 3 D, piątek: 10.00, 15.45, 16.30,
18.15; sobota: 15.45, 16.30, 18.15. Bilety: 19-23 zł.

Gorzów. Anna Seniuk i Grzegorz Małecki we wzruszającej opowieści o kobiecie wielkiego serca i jej relacjach z synem. Sztuka na podstawie niezwykłej autobiografii Romaina Gary’ego
„Obietnica poranka” to jedna z najbardziej wzruszających i pięknych książek o matce, jakie kiedykolwiek zostały napisane. To subtelna opowieść o kobiecie wielkiego serca i niezwykłym charakterze, chociaż nie pozbawionej wad i śmiesznostek, zdecydowanej zrobić wszystko, aby osiągnąć cel, jaki sobie postawiła w życiu. Jej syn będzie kiedyś wielkim bohaterem, generałem, wspaniałym francuskim pisarzem i ambasadorem Francji. Dla niego ona była wszystkim, co miał, jego największym skarbem, ale też i przekleństwem. Sztuka napisana na podstawie autobiografii Romaina Gary’ego. To opowieść o nadopiekuńczej miłości, napisana ciepło i z subtelną ironią.
Teatr Osterwy, poniedziałek(4 kwietnia), 19.00, bilety: 60 zł.

Zielona Góra. Electric Flash z gwiazdą z Berlina
W niedzielę taneczny maraton - wielkanocny 27. Electric Flash - rozkręcą: Somewhen - uznany DJ z Berlina, Dees, Victor, KinkyOutsider, Tanzlife.
Klub U Ojca, ul. Szafrana, kampus A UZ, niedziela, 27 marca, 21.00, bilety: 15/20 zł.

Zielona Góra. Wielkanocne tany w klubie Strefa67
Sobotnią imprezę z hitami disco polo rozkręci DJ Visto, a niedzielną noc przebojów poprowadzi DJ Immortal.
Klub Strefa67, ul. Chrobrego, sobota, 26 marca, niedziela, 27 marca, 20.00, 10/15 zł.

Zielona Góra. Nasi kabareciarze pomogą Karolinie!
„Nie tylko dla wiosny” to Kabaretowy Koncert Charytatywny, z którego dochód będzie przekazany na rzecz walczącej z chorobą Karoliny. Wystąpią kabarety: Jurki, Nowaki, Zachodni, K2, Ciach, Kabaret Amatorski Adi, Magdalena Mikołajczyk (stand uperka, Słoiczek po Cukrze, parodia reklamy „Weź Niepier...”) i gitarzysta Stanisław Zimniewicz. Oczaruje Grupa Taneczna Slayd. W programie licytacje atrakcyjnych darów od znanych osób.
Piwnica Artystyczna Kawon, 31 marca, 20.00, cegiełka wstępu (40 zł): abilet.pl, Kawon, sklep muzyczny Muz-Art.

Zielona Góra. Nothing Personal zagra melodyjny hardcore, a Między Słowami szykuje mocny debiut
Energetycznym melodyjnym hardcorem porywie fanów zielonogórski Nothing Personal (duża dawka emocji, głęboka warstwa tekstowa i niebanalne aranżacje). Wcześniej zadebiutuje zespół Między Słowami, który tworzą muzycy znani z innych składów. Będzie melodyjny hardcore punk, ale bez ckliwości!
4 Róże dla Lucienne, Stary Rynek, dziś, 25 marca, 19.00, bilety: 10 zł.

Świebodzin. Zagrają nam grupy Sielska i Bezsensu. To będzie wieczór pozytywnej energii!
Sielska to 10-osobowy zespół, który swoją porywającą mieszanką brzmień reggae, elektroniki, dub, ska podbił sceny Ostróda Reggae Festival, Jarocin Festival. Zielonogórski Bezsensu to moc alternatywnego rocka - finalista Jarocińskich Rytmów Młodych, grał m.in. na Jarocin Festival, Open’er w Gdyni, na trasie Happysad.
Świebodziński Dom Kultury, 1 kwietnia, 19.00, bilety: 10/15 zł.

Zielona Góra. Skandalizujący film „Bang Gang”, czyli niebezpieczne zabawy nastolatków
Francuski dramat „Gang Bang” Evy Husson pokazuje grupę nastolatków, które wymyślają sobie pewną grę (seks, alkohol, narkotyki, imprezy do rana), ale zabawa bez zahamowań ma jednak swoje granice. I smutne konsekwencje.
Kino Newa, dziś, sobota, 18.00, 29-30 marca, 20.00, bilety: 13/11 zł.

Zielona Góra. „Elegia Industrialna 3D” - projekt niemieckiego reżyseria Donalda Saischowy - to trójwymiarowy film z ekologicznym przesłaniem - z graną na żywo muzyką jazzową!
„Elegia Industrialna 3D” (Elegia Przemysłowa 3D) w listopadzie ub.r. zachwyciła widzów 25. FilmFestival Cottbus, gdzie projekt chociebuskiego reżysera Donalda Saischowy miał swoją premierę. Uzbrojona w okulary 3D publiczność ogląda niezwykły dokument, który uświadamia skutki ocieplenia klimatu. Nurkujemy w pełnych bajecznie kolorowych ryb wodach wokół zagrożonych zalaniem Malediwów, to znów widzimy, jak maszyny-potwory niszczą budynki zamkniętych już na Łużycach elektrowni, które emitowały do atmosfery ogromne ilości dwutlenku węgla... A całość „komentuje” na żywo jazzujący wirtuoz instrumentów perkusyjnych Stefan Friedrich!
ZOK, Hydro(za)gadka, 15 kwietnia, 20.00, bilety: 20 zł (abilet.pl).

Żagań. Energetyczne święta z klubem Elektrownia
W Wielki Piątek klub muzyczny Elektrownia, przy ul. Konopnickiej zaprasza o godz. 20.00 na koncert kapeli heavy metalowej Dormant Dissident z Gubina i Zielonej Góry. Wjazd 7 zł.
W sobotę 27 marca o godz. 20.00 zagra raper Słoń, właściwie Wojciech Zawadzki. Zaczął nagrywać w okolicach 1997 roku, ale woli za dużo nie wspominać o tamtym etapie swojej twórczości. W 2015 roku Słoń wypuścił solowy album o nazwie „Brain Dead Familia”, gdzie raper udziela się na bitach takich twórców jak Mikser, Chris Carson, DJ Creon czy WhiteHouse. Do preorderu „BDF” dołączona była płyta, na której znalazły się metalowe remiksy z albumu, które zrobił Matt.Wjazd 25-30 zł.
Klub Elektrownia, przy ul. Konopnickiej, piątek i sobota 25 i 26 marca, godz. 20.00.

Żary. Przygody Robinsona w żarskim konie Pionier
Od piątku 25 marca kino Pionie zaprasza na projekcje.
Robinson Crusoe - animowana komedia. Reżyseria: Ben Stassen, Vincent Kesteloot. piątek 25.03 oraz poniedziałek 28.03 godz. 16.00. wtorek 29.03 godz. 15.00, od środy 30.03 - do czwartku 31.03 godz. 16.00.
26.03 oraz 27.03 kino nieczynne.
Zmartwychwstały - dramat familijny. Reżyseria: Kevin Reynolds
Obsada: Joseph Fiennes, Tom Felton, Cliff Curtis, Peter Firth. Projekcje: piątek 25.03 oraz poniedziałek 28.03 godz. 18.00. wtorek 29.03 godz. 17.00, od środy 30.03 - do czwartku 31.03 godz. 18.00.
Carol - dramat, romans. Reżyseria: Todd Haynes. Obsada: Cate Blanchett, Rooney Mara, Sarah Paulson. Projekcje: piątek 25.03 oraz poniedziałek godz. 20.00.
Kino Pionier, piątek 25 marca, godz. 16.00, 18.00, 20.00.

Szprotawa. Wielkanocna wystawa w domu kultury
Tylko do 30 marca w Szprotawskim Domu Kultury można oglądać wystawę pokonkursową palm, jajek i wypieków wielkanocnych. Na konkurs wpłynęło 126 prac w dwóch kategoriach tematycznych ( prace malarskie i pokrewne oraz stroik wielkanocny). Wśród najmłodszych 1 nagrodę otrzymał Marcel Kwiatkowski z SP 1 w Szprotawie, drugą Adrian Szeremeta z ZS w Wiechlicach, trzecią Aniela Gajda z Długiego. W grupie malarzy najlepszy był Patryk Serwin z SP 1 w Szprotawie, druga Zofia Stelmach z SP 1, trzeci Mateusz Witasik z Długiego. Wśród gimnazjalistów najpiękniejszy stroik wykonał Oktawian Fic , druga nagroda: Wiktoria Kaczmarek i Sylwia Małyszka, trzecia nagroda Patryk Barczyszyn. Wszyscy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wiechlicach.
Szprotawski Dom Kultury, piątek 25 marca. Wstęp wolny.

Nowa Sól. Marek Dyjak zagra koncert w domu kultury
Najbardziej muzykalny polski hydraulik, czyli Marek Dyjak, będzie bohaterem koncertu, który odbędzie się 3 kwietnia o godz. 18.00 w Nowosolskim Domu Kultury.
Posiadacz jednego z najbardziej charakterystycznych głosów na polskiej scenie muzycznej na co dzień występuje z trębaczem Jerzym Małkiem, pianistą Markiem Tarnowskim, kontrabasistą Michałem Jarosem oraz perkusistą Arkiem Skolikiem, ale nie są mu obce koncerty wyłącznie z gitarą. Kompozytor i wokalista, sam siebie nazywa barowym grajkiem, ale dla fanów to polski Tom Waits. Bilety do nabycia bezpośrednio w NDK.
Nowosolski Dom Kultury, godz. 18.00, bilety po 35 zł.

Nowa Sól. Jazz kameralny z orkiestrowym
To będzie prawdziwa muzyczna uczta dla wszystkich miłośników jazzu. 1 kwietnia, w Nowosolskim Domu Kultury Big Band Nowosolski zagra razem z kwartetem Robert Chyła & Arek Skolik. Dzięki tej ,,mieszance” usłyszymy dwa zupełnie odmienne światy muzyki - z jednej strony kameralną pełną wyrafinowanych niuansów i opartą przede wszystkim na improwizacji, a z drugiej strony charakteryzującą się bogatym brzmieniem i gęstą harmonią. Oba zespoły wykonują muzykę jazzową, przede wszystkim inspirowaną epoką klasycznego swingu oraz późniejszym bopem. Będzie można również usłyszeć muzykę funkową oraz latin. Bilety po 10 zł.
Nowosolski Dom Kultury, 1 kwietnia, bilety 10 zł

Nowa Sól. Milion swingów dla autyzmu
Nie wiesz czym są odważniki kettlebell? Zupełnie nie masz pojęcia na czym polega swingowanie? Nie martw się! Dowiesz się tego już 2 kwietnia, a przy okazji (a może przede wszystkim!) weźmiesz udział w dużej imprezie charytatywnej pt. „Milion Swingów dla Autyzmu”. To już trzecia edycja, ale pierwsza, która swoim zasięgiem obejmie całą Polskę, także Nową Sól! Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na pomoc w powstaniu pierwszej w regionie szkoły dla dzieci z autyzmem. Impreza odbędzie się o 12.00 w Centrum Kettlebell przy ul. Boh. Getta 4, wstęp 20 zł.
Centrum Kettlebell, ul. Bohaterów Getta w Nowej Soli, godz. 12.00, wstęp 20 zł.

Nowa Sól. Legendarny Proletaryat wystąpi w Kaflowym
1 kwietnia (to nie żart!) na scenie pubu Kaflowego wystąpi legendarny zespół Proletaryat. Tego samego wieczoru zobaczymy też nowosolski Ten Rupees. We wrześniu 2010 r. ukazała się kolejna ich płyta pt. ,,Prawda”. Do dwóch utworów – „Ból” i „Ruchomy cel”, zespół nagrał teledyski. W grudniu tego samego roku została wydana gra komputerowa Music Master Chopin, do której Proletaryat nagrał anglojęzyczny utwór zatytułowany „Time to Rise”.
Pub Kaflowy, piątek 1 kwietnia, 19.00, bilety 25 i 35 zł.

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.