Dzięki prezentom od Czytelników dzieciaki szalały z radości

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka Drzewiecka
Agnieszka Drzewiecka

Dzięki prezentom od Czytelników dzieciaki szalały z radości

Agnieszka Drzewiecka

- O, ta gra jest super! A tu są fajne puzzle! Patrzcie, samochodziki - słychać było okrzyki, gdy dzieci zajrzały do kartonów z prezentami.

W poniedziałek 21 grudnia dostarczyliśmy kartony i worki prezentów dla czterech świetlic, które brały udział w naszej świątecznej akcji.

W gorzowskiej Barce chłopcy od razu zajęli się czerwonym, zdalnie sterowanym autem, no i oczywiście grami Star Wars czy Żużel. Dziewczynki natomiast szybko usiadły do puzzli, książeczek, kolorowanek, mazaków czy różnych rodzajów kredek. A w torbach czekała na nich jeszcze masa słodyczy. Były też produkty, z których będzie można przygotować dla dzieci obiady.
To wszystko prezenty od naszych Czytelników. Przez dwa tygodnie opisywaliśmy świetlice socjoterapeutyczne, którym często brakuje nawet podstawowych rzeczy, nie mówiąc o nowych zabawkach czy grach. - Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas wspomogli - mówiła wczoraj wychowawczyni z Barki, Małgorzata Dzwonkowska. Barka działa przy parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Żeromskiego w Gorzowie. Dzieci dostają tam nie tylko posiłek, ale też pomoc w odrabianiu lekcji. Mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach np. tanecznych.

Zabawki i słodycze trafiły też do świetlic prowadzonych przez Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna: przy ul. Obotryckiej i ul. Słonecznej. - O, ta gra jest super! To są fajne puzzle! Patrz, samochodziki! - słychać było okrzyki, gdy wszyscy zajrzeli do kartonu. Wśród prezentów były między innymi gry planszowe, puzzle i cała masa słodyczy.

Prezenty są też już w rękach dzieci ze świetlicy opiekuńczej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach. - Bardzo się cieszymy! Dostaliśmy zeszyty, kredki, zabawki, słodycze a nawet gofrownicę - mówił Krystian, który korzysta ze świetlicy w szkole. Justyna Przekoracka, wychowawczyni: - Bardzo dziękujemy „GL” za pomoc. Dziękujemy też wszystkim ludziom, którzy przynieśli prezenty.

W naszym redakcyjnym „magazynie” czekają paczki, które dostarczymy do kolejnych świetlic biorących udział w naszej akcji: w Strzelcach, Drezdenku, Kostrzynie, Międzyrzeczu i Grochowie pod Sulęcinem.

Wczoraj do grona darczyńców dołączyła Marzanna Rajchel, prowadząca księgarnię Omega przy ul. Matejki w Gorzowie. Podarowała prezenty, które dostarczymy dzieciom. Dziękujemy!

Agnieszka Drzewiecka

Jestem dziennikarką gorzowskiej redakcji Gazety Lubuskiej, piszę o sprawach powiatu strzelecko - drezdeneckiego, a także o Gorzowie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.