Dzięki Wielkiej Orkiestrze szpital ma supernowoczesny sprzęt

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Dzięki Wielkiej Orkiestrze szpital ma supernowoczesny sprzęt

Łukasz Koleśnik

Lecznica dostaje nowoczesne urządzenia od Orkiestry, ale samo Krosno Odrz. nie zagra dla niej w tym roku.

Nie ma wątpliwości, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to szlachetna akcja, dzięki której można pomóc tym najbardziej potrzebującym. Jeśli ktoś potrzebuje dowodów wystarczy, że zajrzy do szpitala w Krośnie Odrzańskim. Tam tylko w zeszłym roku Orkiestra podarowała sprzęt warty blisko 100 tysięcy złotych.

- Doposażony został oddział położniczo-ginekologiczny z pododdziałem noworodkowym - informuje prezes Michał Ogrodowicz. - Dostaliśmy między innymi kardiomonitory, stanowisko do resuscytacji, kosztujące prawie 40 tys. zł, lampę do fototerapii oraz zamknięty inkubator - wymienia prezes.

Nowy sprzęt ułatwia pracę pielęgniarkom, a najważniejsze, że zwiększa komfort noworodków przebywających na oddziale. - Zyskujemy wiele udogodnień. Dzięki lampie do fototerapii podczas naświetlania dziecko może przebywać z mamą - mówi główna oddziałowa Andżelika Siemianowska. - Innym udogodnieniem jest również to, że na przykład przy wstępnej diagnostyce żółtaczki nie musimy nakłuwać noworodka, ponieważ mamy nowoczesny sprzęt, który umożliwia nam bezinwazyjne badanie.

Na początku tego roku z darów WOŚPcieszyć się mogli pracownicy oraz pacjenci z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gubinie. Tutaj został przekazany sprzęt, którego koszt opiewa na blisko 200 tys. zł. - Największe zapotrzebowanie było na dodatkowe łóżka elektryczne dla pacjentów. Przekazano ich nam 36 - mówi prezes Ogrodowicz. - Oprócz tego otrzymaliśmy kardiomonitor, dwa wózki inwalidzkie z dodatkowym wyposażeniem oraz pięć materaców przeciw-odleżynowych, których wartość opiewa na blisko 35 tysięcy złotych - wylicza. Dodaje, że to ogromnie pomocne: - Dzięki temu pracownicy oraz pacjenci mają łatwiej.

Nic z tego nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie sztabów, również tych działających na terenie powiatu krośnieńskiego. Wielu mieszkańców mocno angażuje się w akcję od bardzo wielu lat. - Dla mnie to normalne. Mam to we krwi, żeby pomagać ludziom, zwłaszcza tym, którzy najbardziej tego potrzebują - mówi Marcin Gwizdalski z Gubina. Ale w tym roku sztabu nie będzie w samym Krośnie Odrz. Dlaczego?

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.