Dziesięć naszych medali w Drzonkowie

Zielonogórski Start był organizatorem mistrzostw Polski niepełnosprawnych. Dobrze spisali się w nich lubuscy zawodniicy.

W zmaganiach na basenie WOSiR-u w Drzonkowie uczestniczyło 118 zawodników z całej Polski w tym członkowie kadry narodowej oraz uczestnicy Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro. Dobrze wypadł reprezentacje obu lubuskich klubów. Zawodnicy zielonogórskiego Startu, podopieczni trenera Franciszka Zienkiewicza zdobyła osiem medali (trzy srebrne, pięć brązowych). Nicola Wolniak zdobyła srebro na 100 m stylem dowolnym oraz brąz na 100 m stylem grzbietowym - 3.43,57.

Również dwa medale wywalczył Bartłomiej Portała: srebrny na 50 m grzbietowym - 3.14,53 oraz brązowy na 50m grzbietowym - 1.34,92. Na drugim stopniu podium stanął Kamil Orwat na 200 m dowolnym - 2.47,64. Brązowe medale zdobyli: Oliwia Mróz na 100 m grzbietowym - 2.11,62, Piotr Pełechaty 50 m grzbietowym - 52,22 i Andrzej Kąkol 50 m klasycznym - 1.05,59.

W zielonogórskiej ekipie startowali też Dawid Bieliński i Denis Włodyka Zawodnicy Startu Gorzó,, podopieczni trenera Krzysztofa Świderskiego przywieźli z dwa medale (srebrny i brązowy) zdobyte przez Małgorzatę Wiśniewską na 50 m klasycznym czasem 56,59 oraz na 200 m zmiennym - 4.31,97. W reprezentacji gorzowskiej wystąpili także: Leszek Szwed i Danuta Gajtupen. Podczas inauguracji mistrzostw wręczone zostały nominacje do kadry narodowej.