Dziewczęta z Buławą paradują po medale

Czytaj dalej
Fot. Artur Szymczak
Artur Szymczak

Dziewczęta z Buławą paradują po medale

Artur Szymczak

20-22 maja w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Zespołów Mażoretkowych. Dziewczęta z Buławami z drezdeneckiego Centrum Promocji Kultury świetnie się zaprezentowały zdobywając dwa wicemistrzostwa oraz indywidualnie szereg wysokich miejsc.

- To jest bardzo duży sukces. Tym bardziej, że przegraliśmy w defiladzie w rywalizacji o pierwsze miejsce tylko o 0,71 punktu, a nad trzecim zespołem miałyśmy przewagę 13 punktów - mówi Natalia Nadworna, instruktor grupy choreograficznej Dziewczęta z Buławami przy Centrum Promocji Kultury w Drezdenku.

Zadowolenia nie ukrywają dziewczęta. - Uważam, że poszło nam bardzo dobrze. Defilada i układ sceniczny wyszedł nam tak jak miał wyjść. Było kilka pomyłek, ale myślę, że wyszło świetnie - mówi Beata Masłowska z grupy Dziewczęta z Buławami.

Dziewczęta musiały poradzić sobie ze stresem i z tym się uporały. Ale poświęcenie i zaangażowanie było ogromne, Jedna z dziewcząt wróciła z mistrzostw z kontuzją stopy. - Niestety w pewnym momencie źle stanęłam i nadwyrężyłam kostkę. Dwa tygodnie muszą odpocząć, a później wracam do treningów - mówi Klaudia Gawkowska z grupy Dziewczęta z Buławami.

Zawodniczki do zawodów przygotowywały się bardzo długo, bo już we wrześniu zaczynały przygotowywać układy. - Zaczęłyśmy od defilady. Praktycznie przez pół roku ćwiczyłyśmy dwa układy i zwracałyśmy uwagę na to co jest w regulaminie. Bo zawsze musimy dostosować do niego układ. Wszystko musi być spasowane, strój, długość utworu - od 2,5 do 3 minut - dodaje Natalia Nadworna.

- Teraz już myślimy o tym co będzie za rok. Musimy jeszcze poprawić to za co nam odjęli punkty - podsumowując dodaje Natalia Nadworna.

Dziewczęta z Buławami wywalczyły następujące miejsca:

W kategorii "solo, buława, juniorki":
III miejsce Olimpia Pochrząszcz
V miejsce Alicja Kaczmarek

W kategorii "duo, buława, juniorki":
II miejsce Olimpia Pochrząszcz i Alicja Kaczmarek

W kategorii "duo, buława, seniorki":
IV miejsce Patrycja Kwiatkowska i Joanna Kwiatkowska

Cały zespół (17 dziewcząt) w kategorii "buława formacje defilada seniorki":
I v-ce Mistrz Polski Mażoretek (0,71 pkt straty do 1 miejsca a 13 pkt przewagi nad miejscem 3)

Cały zespół (17 dziewcząt) w kategorii "buława formacje estrada seniorki":
I v-ce Mistrz Polski Mażoretek

Instruktor: Natalia Nadworna

Skład zespołu:
1. Olimpia Pochrząszcz
2. Joanna Kwiatkowska
3. Anna Taśmińska
4. Natalia Zielona
5. Wanesa Taśmińska
6. Alicja Kaczmarek

Artur Szymczak

Sprawy i problemy ludzkie to "coś" co interesuje mnie najbardziej. Dlatego najczęściej taką tematykę poruszam w tym co opisuję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.