Dziewczęta z nowosolskiego „Elektryka” wygrały konkurs na logo powiatu!

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Filip Pobihuszka

Dziewczęta z nowosolskiego „Elektryka” wygrały konkurs na logo powiatu!

Filip Pobihuszka

Poznaliśmy laureatki konkursu na świąteczną przeróbkę nowego logo powiatu nowosolskiego. Choć wszystkich prac nadesłano aż 25, to całe podium zostało zajęte przez koleżanki z tej samej klasy!

Powiat od niespełna dwóch miesięcy może pochwalić się nowym logo, które powstało w pracowni zielonogórskiej Agencji Reklamowej „Przegłos”. Starostwo wpadło więc na pomysł by na fali zbliżających się świąt wypromować ów znak graficzny. Ogłoszono więc konkurs adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, który polegał na przygotowaniu świątecznej wersji emblematu.

- Trzeba przyznać, że czasu było mało, bo dość późno zaczęliśmy dysponować tym logiem, więc tempo było błyskawiczne - przyznaje starosta, Waldemar Wrześniak. Odzew był jednak spory: W regulaminowym terminie, który mijał 8 grudnia, w starostwie złożono aż 25 prac, z których wyłonioną jedną zwycięską. Przyznano również dwa wyróżnienia.

Autorką zwycięskiej pracy jest Marta Tkacz, uczennica klasy IV GTZ w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk”. Pozostałe miejsca na podium zajęły Daria Letki i Katarzyna Wacyra, uczennice tej samej szkoły i... tej samej klasy. Ich sukces nie jest jednak dziełem przypadku, bowiem kierunek, w którym się kształcą to technik organizacji reklamy.

- Oprócz tego że robię takie rzeczy w szkole, działam też w domu na innych programach graficznych. Takich, które są używane w agencjach reklamowych i raczej wiążę z tym swoją przyszłość - mówi Daria, która w dużej mierze jest samoukiem, ale przyznaje, że może też liczyć na pomoc swojego chłopaka, który również jest grafikiem. - Dla mnie to jest raczej takie hobby, jeszcze nie mam swojego kierunku życiowego - śmieje się Marta. Cała trójka zgodnie przyznaje, że lubi grafikę komputerową, jednak najbardziej „męskie” zainteresowania zdecydowania ma Kasia. - Ja też lubię od czasu do czasu zrobić coś na komputerze, ale bardziej interesuję się motoryzacją - wyznaje zdradzając przy okazji, że złożyła już od podstaw... samochód. - Golfa „jedynkę”. Codziennie w garażu siedzę - chwali się.

Dziewczęta w nagrodę za swoją kreatywność otrzymały tablety. Dodatkowo zwycięska praca pojawi się na kartkach świątecznych wysłanych przez starostwo.

- Dziwnie się stoi po tej stronie aparatu! - śmiały się laureatki konkursu. Od lewej: Kasia, Daria i Marta. A obok zwycięska wersja logo.
Tak wygląda nowe logo powiatu nowosolskiego.
Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.