Dziś w Gorzowie rusza śmieciowa rewolucja. Jak segregować odpady? [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Dziś w Gorzowie rusza śmieciowa rewolucja. Jak segregować odpady? [WIDEO]

Tomasz Rusek

Od dziś gorzowianie inaczej segregują śmieci. Owszem, będzie z tym nieco więcej roboty, ale system wydaje się bardziej logiczny. No i najważniejsze: nie wzrosną stawki za wywóz odpadów

W teorii najnowsza rewolucja śmieciowa zaczęła się w niedzielę, 7 stycznia, ale w praktyce startuje dziś. Bo od dziś powinniśmy mieć już w altanach śmieciowych dodatkowe pojemniki, które pozwolą inaczej, nieco dokładniej, segregować odpady, a do domów jednorodzinnych powinny trafić już nowe, kolorowe worki na poszczególne rodzaje śmieci. No i instrukcja jak ich używać i co do nich wrzucać.

Zmienione od dziś zasady segregacji odpadów sprawiają Ci problemy? Czegoś nie rozumiesz? Masz pytania? Śmiało, zadaj je nam. K. Szczepańska obiecała, że odpowie na wszystkie. Wysyłajcie je na: trusek@gazetalubuska.pl, albo zgłoście pod numerem: 95 722 57 72.
My jedno już mieliśmy: czy pojemniki na odpadki - tak samo jak worki dla mieszkańców domów jednorodzinnych - będą całe kolorowe?
Okazuje się, że jeszcze nie. Przez najbliższe pół roku pojemniki będą tylko w części oklejone kolorami. Tak, by wskazać, do którego jakie odpadki należy wrzucać. Jednak za sześć miesięcy kosze mają być już całe w określonej barwie.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim. Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.