Ekspert nie pozostawia złudzeń. Karetki dla Kostrzyna nie będzie

Czytaj dalej
Fot. Jakub Pikulik / archiwum
Jakub Pikulik

Ekspert nie pozostawia złudzeń. Karetki dla Kostrzyna nie będzie

Jakub Pikulik

- Nie ma żadnej szansy na dodatkową karetkę dla Kostrzyna nad Odrą. Nie będzie na to zgody w Ministerstwie Zdrowia – powiedział wczoraj powiatowym radnym Andrzej Szmit, konsultant wojewody do spraw medycyny ratunkowej. Miał też uwagi do funkcjonowania zespołów ratownictwa medycznego, podległych kostrzyńskiej lecznicy.

Od kilku miesięcy powiatowi radni na czele z Andrzejem Kailem walczą o dodatkową karetkę dla Kostrzyna nad Odrą. Powołano w tej sprawie zespół roboczy, w którego skład wchodzą przedstawiciele powiatu i wojewody lubuskiego. Jednym z pomysłów na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Kostrzyna było utworzenie w tutejszym szpitalu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Pikulik

Dziennikarzem "Gazety Lubuskiej" jestem od 2008 r. Niemal od początku moja praca w GL związana jest z działem internetowym. To obecnie najbardziej dynamicznie zmieniająca się dziedzina pracy dziennikarza. Zajmuję się sprawami całego regionu. Poruszam tematy społeczne, ekonomiczne i inne. Często przygotowuję materiały kryminalne, informacje dotyczące wypadków i głośnych akcji lubuskiej policji. Zajmuję się również sprawami dotyczącymi Kostrzyna nad Odrą i całego powiatu gorzowskiego.


A prywatnie? Mieszkam w podgorzowskiej Kłodawie. Interesuję się historią regionu. Uwielbiam górskie wycieczki piesze i rowerowe. Od kilku lat pasjonuję się też strzelectwem sportowym. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.