Ekstraklasa nie zwalnia. Stelmet BC gra z beniaminkiem

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Andrzej Flügel

Ekstraklasa nie zwalnia. Stelmet BC gra z beniaminkiem

Andrzej Flügel

Przyspiesza ekstraklasa. W środę, 13 kwietnia rozegrana zostanie 28 kolejka. Stelmet BC walczy na wyjeździe z beniaminkiem BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. Liczymy na zwycięstwo.

Runda zasadnicza zakończy się w niedzielę 24 kwietnia, a już w następny weekend zainaugurowane zostaną play offy. Stelmet w sumie może być już pewny przystąpienia do nich z pierwszej pozycji. Znana jest też większość zespołów, które powalczą o mistrzostwo Poslki, a praktycznie jedyna niewiadoma dotyczy obsady ósmej pozycji czyli rywala w pierwszej rundzie dla Stelmetu.

Już dziś wiadomo, że w gronie walczących o tytuł mistrzowski zabraknie Stali. Ekipa z Ostrowa po kilku latach powróciła do ekstraklasy. Jak większość zespołów jej celem był awans do play off. Przez długie miesiące wydawało się że jest w stanie tego dokonać. Potem jednak przyszły słabsze dni i już wiadomo, że w tym sezonie to się nie uda.

Stal zmontowała niezłą ekipę. W zespole znanego w naszej lidze trenera Zorana Sretenovicia najbardziej znanym polskim zawodnikiem jest Marcin Sroka, który jednak po odejściu ze Stelmetu jakby nieco obniżył loty. Pozostali albo mieli epizody w ekstraklasie albo grali jedynie w pierwszej lidze. Klub poszukał na rynku zagranicznym koszykarzy którzy jeszcze nie grali w Polsce takich jak Amerykanie Curtis Millage, Deshaw Delaney i Alexis Wangmene, czy Bułgar Christo Nikołow. Ekipa spisuje się solidnie, miała kilka dobrych spotkań i gdyby walczyła tak jak kiedyś o utrzymanie (dziś z ligi nikt nie spada) to spokojnie czekałaby na koniec . Jednak ósemka to dla beniaminka jeszcze za wysokie progi.

Stelmet szykując się do decydujących meczów z pewnością nie przystąpi do dzisiejszego pojedynku na jakimś luzie czy też będzie chciał wygrać to spotkanie jak najmniejszym nakładem sił. Jak obiecał trener Saso Filipovski jego ekipa będzie skoncentrowana i postara się unikać błędów, które jej się dotąd zdarzały.

Runda zasadnicza kończy się 24 kwietnia. Już dziś jest 28 kolejka

Mecz zostanie rozegrany w hali Arena Kalisz gdyż obiekt Stali nie zyskał akceptacji PLK i ekipa z Ostrowa musi mecze rozgrywać w pobliskim Kaliszu. Warto w tym miejscu przypomnieć że historia pojedynków Stali jeszcze z Zastalem jest bardzo bogata. Oba zespoły walczyły przez wiele sezonów w starej pierwszej i drugiej lidze. Graliśmy z sobą o awans jak i utrzymanie, a pojedynki zazwyczaj były bardzo zacięte. Różnie też układała się historia obu klubów. Kiedy Zastal męczył się w pierwszej lidze, Stal grała z sukcesami w ekstraklasie. Potem gdy Stelmet zdobywał swoje pierwsze złoto Stal grała na zapleczu. Wreszcie po latach oba kluby walczą w ekstraklasie.

Mecz w środę, 13 kwietnia o godz. 19.00. Relacja live na: www.gazetalubuska.pl

Andrzej Flügel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.