Emocje i gra fair play w finale trzebielskiego turnieju Mundialito 2018

Czytaj dalej
Fot. Sylwester Mazurkiewicz
Lucyna Makowska

Emocje i gra fair play w finale trzebielskiego turnieju Mundialito 2018

Lucyna Makowska

Finał tegorocznego turnieju Mundialito - W małej gminie wielki Futbol, zakończył się zwycięstwem zespołu reprezentującego Niemcy.

Pomysłodawcą cyklu rozgrywek od sześciu lat jest Sylwester Mazurkiewicz, trener trzebielskiego Orlika. W tym roku w Trzebielu dla uczczenia Mistrzostw Świata Mundial 2018, zorganizowano własne, na przełomie maja i czerwca.

Do rozgrywek zgłosiło się 28 drużyn , które reprezentowały w drodze losowania kraj uczestnika MŚ w Rosji. Dokładnie z harmonogramem MŚ rozgrywano mecze grupowe oraz fazy pucharowe. - Przez miesiąc, na siedmiu boiskach Orlik, rozegrano 62 mecze. Strzelono ponad 250 bramek, zjedzono ok. 500 wafelków, wypito ponad 500 litrów wody – o spalonych kaloriach nie wspomnę.

Ale co tam kalorie – przeżycie jest najważniejsze - podsumował S. Mazurkiewicz. - O brązowy medal walczyły drużyny z Żar. Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2 . Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Podopieczni Aleksandra Staszkowa z „Jedynki” reprezentujący Francję nie dali rady „Dwójce” , która grała w barwach Peru. Spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem podopiecznych Roberta Dziadula. Natomiast o finał zagrali zawodnicy z SP nr 3 w Gubinie(Niemcy), prowadzeni przez Adama Worytę z SP Brody (Belgia)podopiecznymi Jarosława Hajdula. Mecz był niestety jednostronnym widowiskiem. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Brodach przyjechała w bardzo osłabionym składzie i nie mogła sprostać zawodnikom z Gubina. A wynik 5-0 mówi sam za siebie.

Mecze finałowe poprowadził sędzia piłkarski z Podkolegium sędziów delegatury żarskiej, Albert Pachowicz. Na zakończenie turnieju zwycięzcy otrzymali medale i puchary, a wszyscy piłkarze otrzymali nagrody indywidualne, upominki i pamiątkowe dyplomiki. Królem strzelców z 14 strzelonymi bramkami zostali Jakub Niewęgłowski – SP nr 2 Żary i Michał Aleksandrowicz – SP nr 3 Gubin. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Pietrusiak – SP nr 1 Żary, a najlepszym bramkarzem - Michał Kluwak z SP Jasień

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.