Łukasz Koleśnik

Etna rusza po kolejne sukcesy

Wiele sukcesów w poprzednim sezonie nie oznacza, że młodzież z Etny osiądzie na laurach Fot. Etna Wiele sukcesów w poprzednim sezonie nie oznacza, że młodzież z Etny osiądzie na laurach
Łukasz Koleśnik

Trwają przygotowania do kolejnego sezonu, który rusza już za chwilę. Klub Etna z Krosna Odrzańskiego ma ambitne plany na ten i przyszły rok. Zapytaliśmy o nie...

Krośnieńskie Studio Tańca Nowoczesnego Etna już od wielu lat kształci młodych tancerzy i osiąga coraz to większe sukcesy. Jak wyglądają ich plany na przyszły rok? Rozmawiamy z instruktorką Sylwią Szostak.

- Jesteśmy świeżo po udanym i pełnym emocji obozie tanecznym. Nawiązaliśmy współpracę z instruktorami z Pineapple Dance Studio w Londynie, którzy są pod ogromnym wrażeniem Polski, ale też dzieciaków z Etny - przyznaje Szostak. - Ciągle porównywali sposób pracy z naszymi dziećmi do pracy z dziećmi z Londynu, gdzie bardzo chwalili postawę, podejście do zajęć, otwartość i szybkość uczenia się naszych tancerzy. Takie opinie naprawdę cieszą - dodaje instruktorka. Co ciekawe, Etna w najbliższym czasie rozwinie się jeszcze bardziej. - Myślimy o otwarciu sekcji dotyczącej nauki akrobatyki - ale to dopiero pomysł w trakcie realizacji - zdradza pani Sylwia.

Jesteśmy świeżo po udanym i pełnym emocji obozie tanecznym

Przed młodzieżą z Etny oczywiście masa występów i konkursów w przeróżnych miejscach. Trema zapewne ich nie zje, ponieważ mają oni doświadczenie. W zeszłym roku występowali z sukcesami na dużych imprezach.

Dobrym przykładem jest Międzynarodowy Festiwal Tańca w Koninie, w którym brali udział podopieczni Etny. Zawody oceniane były przez dziesięciu jurorów. Wśród nich był Piotr Galiński, jeden z jurorów Tańca z Gwiazdami. - Nasza formacja Flesz 3 zakwalifikowała się wtedy do ścisłego finału. Następnie dostaliśmy przepustkę na główną galę, odbywającą się w przepięknym amfiteatrze. Przed pokazem na scenę wprowadził tancerzy sam Tomasz Kamel , który głośno i wyraźnie zaznaczał że jesteśmy z Krosna Odrzańskiego - opowiada choreograf i nauczyciel szkoły Etna, Sylwia Szostak.

To tylko wierzchołek z góry sukcesów, które osiągnęli w zeszłym roku tancerze Etny. Chociażby grupy Tygryski oraz OKEY, które wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Sulechowie. Obie grupy w swoich kategoriach uplasowały się na drugim miejscu. - To bardzo dobry wynik - przyznaje Szostak.

Sezon za chwilę się rozpoczyna. Etna ma przed sobą nowe cele, które bardzo chce osiągnąć. - Łatwo nie będzie, ponieważ konkurencja w całej Polsce jest duża. Mamy bardzo wielu utalentowanych tancerzy. Pokazaliśmy jednak, że możemy się mierzyć z najlepszymi i mamy zamiar zrobić to samo w tym sezonie - zapowiada pani Sylwia. O występach Etny będziemy informować.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.