Falubaz Zielona Góra. Spokojnie, po bonusa

Czytaj dalej
Fot. Michał Szmyd
Andrzej Flügel

Falubaz Zielona Góra. Spokojnie, po bonusa

Andrzej Flügel

Już w piątek, 5 sierpnia, meczem Ekantor.pl Falubaz - GKM Grudziądz rozpoczyna się kolejna runda ekstraligi. Nasi liczą na dwa punkty i bonus.

Finiszuje runda zasadnicza ekstraligi. Jedno rozstrzygnięcie już praktycznie zapadło. Unia Tarnów nie ma szans na utrzymanie w lidze. Tyle, że biorąc pod uwagę fakt, że w ubiegłym roku spadł GKM Grudziądz i nadal jeździ w najwyższej klasie, wszystko jest możliwe. Właśnie przykład klubu z Grudziądza dowodzi, że można się podnieść. W ubiegłym sezonie był outsiderem. Spadł, dostał jednak zaproszenie z ekstraligi. Skorzystał, zmontował fajną ekipę i dziś nie dość, że nic mu nie grozi, to jeszcze ma szansę na udział w play offach.

Właśnie nasz zespół podejmuje GKM. Zielonogórzanie są już pewni udziału w play offach. Stąd nie ma nerwówki i napinki. - To prawda, że GKM do tej pory na wyjazdach przegrywa, to jednak jest mocny zespół - powiedział trener Marek Cieślak. - W jego składzie są zawodnicy, którzy potrafią jeździć. Lindbaek, Łaguta, Okoniewski, Gollob wiedzą co robić na torze. Tomek Gollob po kontuzji wprawdzie do nas nie przyjedzie, ale i tak zapowiadają się interesujące zawody. My się do nich mocno szykujemy. Trenujemy dzisiaj, będziemy też jutro. Cieszę się, że zjawił się "człowiek widmo", jak nazwałem Saszkę Łoktajewa. Od wczoraj trenował, dobrze to wygląda. Będzie miał możliwość występu. Chcemy wygrać i podtrzymać dobrą passę.

Tomek Gollob po kontuzji wprawdzie do nas nie przyjedzie, ale i tak zapowiadają się interesujące zawody

- Tak jak trener powiedział. Grudziądz to mocny rywal - dodał Patryk Dudek. - Mają ciekawy skład i z pewnością nie będzie łatwo. Jednak wierzę, że pojedziemy swoje. Wygramy i zdobędziemy bonus. Nie mogłem dziś trenować. Jeden silnik zatarł mi się w Manchesterze. Wczoraj, w Szwecji miałem problem z drugim silnikiem w dwóch pierwszych biegach. Po zawodach pojechaliśmy do mechanika żeby to rozebrać i zobaczyć co się stało. Kontaktowałem się z tatą, który został w Szwecji, ale już wraca. Z tego co wiem znaleziono usterkę i jutro już będę spokojnie trenować i sprawdzę wówczas jak ten silnik wygląda.

Trener Cieślak pytany o Jarosława Hampela powiedział. - Jarek trenuje. Teraz czekamy na jego decyzję. czy jest na tyle przygotowany żeby wystartować w meczu ligowym. Początek meczu w piątek, 5 sierpnia, o godz. 19.30.

Awizowane składy

Andrzej Flügel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.