Fara, Willa Wolfa, hala i stadion. Szykują się wielkie inwestycje w Gubinie?

Czytaj dalej
Fot. Urząd Miasta Gubin
Łukasz Koleśnik

Fara, Willa Wolfa, hala i stadion. Szykują się wielkie inwestycje w Gubinie?

Łukasz Koleśnik

Budowa nowiutkiej hali sportowej już ruszyła. W planach jest jeszcze modernizacja stadionu miejskiego. Wraca też temat odnowy gubińskiej fary oraz Willi Wolfa.

Choć w budżecie na 2019 rok nie zapisano zbyt wielu inwestycji, to burmistrz Bartłomiej Bartczak podkreśla, że trwają przygotowania do dużych zadań.

Jedynym zapisanym w budżecie na 2019 rok jest budowa hali sportowej, która trwa już od jakiegoś czasu. Gubinowi udało się pozyskać na tę inwestycję 2,5 mln zł z ministerstwa sportu, ale miasto starało się o dodatkowe 6 bądź 7 mln zł. Drugiego dofinansowania nie udało się zdobyć. Burmistrz zapowiadał, że jeśli nie będą mieli wystarczających pieniędzy, to wybiorą tańszy wariant. To i tak wydatek blisko 10 mln zł.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.