Teresa Juźko

Ferie zimowe w Żarach z dofinansowaniem

Teresa Juźko

Zimowa przerwa w nauce zbliża się już wielkim i krokami. Sprawdziliśmy, które organizacje dostały dotację z miasta na organizację wypoczynku.

Pieniądze rozdzielała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W sumie przeznaczono na ten cel aż 40 tysięcy złotych! Z dofinansowania skorzysta w sumie sześć organizacji pozarządowych. Najwięcej bo aż 9 tys. zł ma do wykorzystania Łużyckie Stowarzyszenie Artystyczno-Kulturalne „Żaranian“. W ramach zajęć będzie można wziąć udział w akademii fitness oraz warsztatach rzemiosła, które odbędą się od 25-29 stycznia.

Na obóz w Jakuszycach

Środki z tzw. „kapslowego” wesprą Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Dzieciaki i młodzież będzie mogła wyszaleć się do woli na obozie narciarskim w Jakuszycach-Szklarskiej Porębie. Wypad potrwa od 27 do 30 stycznia. Kwota dofinansowania wyniosła 5 tys. zł.
Liga Obrony Kraju dostała na ferie 4 tys. zł. Jej zimowej akcji przyświeca hasło: „Ferie zimowe na strzelnicy“.

W mieście i na wycieczkach

Chorągiew Ziemi Lubuskiej Związku Harcerstwa Polskiego zrealizuje aż trzy pomysły na ferie. Na pierwszy z nich dotacja wyniosą 2 tys. 290 z ł. Harcerze spędzą ferie w mieście, ale nie zabraknie wypadów na basen, kręgielnię, będą wycieczki do Zielonej Góry oraz ciepły posiłek!

Pomysł na „Ferie w mieście z Henrykiem“ uzyskał identyczne dofinansowanie.

Trzecią propozycją ZHP są ferie „Szlakiem krakowskich legend“. Na wycieczkę do Krakowa, Zakopanego i Wieliczki MKRPA przeznaczyła dotację w wysokości 6 tys. zł.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zrealizuje plan pod szyldem „Ferie w mieście - zdrowo, wesoło i bezpiecznie“. Od 18 do 29 stycznia zaprasza na zajęcia w Ośrodku Wsparcia Dziennego przy ul. Podchorążych. Organizatorzy zapewniają, że nikt nie będzie się nudził.

Kwota dofinansowania dla TPD wynosi 7 tys. 420 zł.

Dostała też parafia

Ostatnią z organizacji pozarządowych, która otrzymała środki na zimowe ferie jest Parafialny Zespół Caritas Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Pomysł „Zimy z Parafią“ dostał 4 tys. zł. dofinansowania. 20 stycznia planowany jest wyjazd do Cottbus w Niemczech, a ponadto od 18-go do 23-go stycznia plebania będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych udziałem w zimowisku.

Mroźna pogoda zachęca do zabaw na śniegu a nawet zamarzniętych jeziorach, jednak pamiętajmy o jej tragicznych konsekwencjach.

Miejmy na uwadze przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo, by nowe półrocze szkoły rozpocząć w pełni sił do nauki!

Teresa Juźko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.