Festiwal BuskerBus ponownie zawita do naszego miasta!

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas-Szatkowska

Festiwal BuskerBus ponownie zawita do naszego miasta!

Natalia Dyjas-Szatkowska

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus znów zawita na ulice Zielonej Góry. Pierwsze wydarzenia już we wtorek, 23 sierpnia.

To już 20. zielonogórska edycja tego barwnego, przepełnionego żywiołowymi wydarzeniami święta ulicznych artystów. Tym razem impreza odbędzie się w dniach 23-24 sierpnia i jest jednym z wielu wydarzeń Lata Muz Wszelakich.

Występy, przez dwa festiwalowe dni, będą prezentowane od 12.00 do 21.00 na deptaku i od 20.00 w klubie festiwalowym, który będzie mieścił się w Klubie Piekarnia Cichej Kobiety przy ulicy Fabrycznej 13. Każdy artysta będzie prezentować swój program dwa razy dziennie. W założeniu występy mają trwać od 30 do 60 minut.

Na zielonogórskim deptaku wystąpi w tym roku kilkudziesięciu artystów z niemal całego świata: od klaunów, żonglerów, magików, aż po połykaczy ognia, cyrkowców, szczudlarzy i tancerzy...

Wszystkie występy są bezpłatne, a artystów od widowni nie oddzielają żadne barierki - dzięki temu charakter wydarzenia jest swobodny, mieszkańcy mogą porozmawiać z artystami i wejść z nimi w interakcję. Na tegoroczną edycję swój przyjazd zapowiedzieli artyści m.in. z Meksyku, Australii, Grecji, Niemiec, Szwajcarii, Holandii, Argentyny, Wielkiej Brytanii... i oczywiście z Polski.

A jeszcze dziś (22 sierpnia) odbędzie się wieczór poświęcony pamięci Romualda Popłonyka - twórcy i organizatora Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej BuskerBus. Spotkanie odbędzie się o godzinie 21.00 w Piekarni Cichej Kobiety. W programie wieczoru m.in.: wystawa fotografii, filmy, wspomnienia, anegdoty i program muzyczny dedykowany Romualdowi Popłonykowi.

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.