Festiwal czeka na Annę Dymną, Artura Barcisia...

Czytaj dalej
Fot. Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek

Festiwal czeka na Annę Dymną, Artura Barcisia...

Zdzisław Haczek

- Cieszę się, że Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru się rozwija - mówi partner imprezy Bernd Buder, dyrektor programowy FilmFestival Cottbus.

FilmFestival Cottbus - największe święto kina Europy Wschodniej w tej części kontynentu (ponad 20 tys. widzów, w puli nagród 78 tys. euro, 26. edycja w listopadzie br.) - współpracuje z twórcami Kozzi Gangsta Festiwalu już od czasów, gdy ci organizowali imprezę w Kargowej. Od roku FFC partneruje Zielonogórskiemu Festiwalowi Filmu i Teatru. I z jego organizatorami z Biblioteki Norwida i Lubuskiego Stowarzyszenia Miłośników Działań Kulturalnych - Debiut, podpisali we wtorek, 15 marca porozumienie o dalszej współpracy.

Jak zapowiada dyr. Biblioteki Norwida Andrzej Buck, patronem drugiej edycji zielonogórskiej imprezy (6-10 lipca) będzie Wiesław Dymny. Stąd spodziewany jest przyjazd wdowy po aktorze Anny Dymnej i retrospekcja filmów z jego udziałem. Wśród gości ma być też Artur Barciś i bohaterki wywiadów, które na potrzeby kolejnej książki z cyklu „Aktorki”, przeprowadził Łukasz Maciejewski: Małgorzata Zajączkowska, Dorota Segda... ZFFiT podpisał też porozumienie z Romanem Krzywotulskim, dyr. Żarskiego Domu Kultury. Festiwal będzie też obecny w Pałacu Wiechlice.

Porozumienie z FilmFestival Cottbus i Żarskim Domem Kultury podpisane. Możemy wypatrywać na II Zielonogórskim Festiwalu Filmu i Teatru: Anny Dymnej,
Zdzisław Haczek Porozumienie z FilmFestival Cottbus i Żarskim Domem Kultury podpisane. Możemy wypatrywać na II Zielonogórskim Festiwalu Filmu i Teatru: Anny Dymnej, Małgorzaty Zajączkowskiej, Artura Barcisia...
Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.