Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Festiwal czeka na Annę Dymną, Artura Barcisia...

Czytaj dalej
Fot. Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek

Festiwal czeka na Annę Dymną, Artura Barcisia...

Zdzisław Haczek

- Cieszę się, że Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru się rozwija - mówi partner imprezy Bernd Buder, dyrektor programowy FilmFestival Cottbus.

FilmFestival Cottbus - największe święto kina Europy Wschodniej w tej części kontynentu (ponad 20 tys. widzów, w puli nagród 78 tys. euro, 26. edycja w listopadzie br.) - współpracuje z twórcami Kozzi Gangsta Festiwalu już od czasów, gdy ci organizowali imprezę w Kargowej. Od roku FFC partneruje Zielonogórskiemu Festiwalowi Filmu i Teatru. I z jego organizatorami z Biblioteki Norwida i Lubuskiego Stowarzyszenia Miłośników Działań Kulturalnych - Debiut, podpisali we wtorek, 15 marca porozumienie o dalszej współpracy.

Jak zapowiada dyr. Biblioteki Norwida Andrzej Buck, patronem drugiej edycji zielonogórskiej imprezy (6-10 lipca) będzie Wiesław Dymny. Stąd spodziewany jest przyjazd wdowy po aktorze Anny Dymnej i retrospekcja filmów z jego udziałem. Wśród gości ma być też Artur Barciś i bohaterki wywiadów, które na potrzeby kolejnej książki z cyklu „Aktorki”, przeprowadził Łukasz Maciejewski: Małgorzata Zajączkowska, Dorota Segda... ZFFiT podpisał też porozumienie z Romanem Krzywotulskim, dyr. Żarskiego Domu Kultury. Festiwal będzie też obecny w Pałacu Wiechlice.

Porozumienie z FilmFestival Cottbus i Żarskim Domem Kultury podpisane. Możemy wypatrywać na II Zielonogórskim Festiwalu Filmu i Teatru: Anny Dymnej,
Zdzisław Haczek Porozumienie z FilmFestival Cottbus i Żarskim Domem Kultury podpisane. Możemy wypatrywać na II Zielonogórskim Festiwalu Filmu i Teatru: Anny Dymnej, Małgorzaty Zajączkowskiej, Artura Barcisia...

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Gazety Lubuskiej.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Gazety Lubuskiej
  • codzienne e-wydanie Gazety Lubuskiej
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Zdzisław Haczek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.