Festiwal Kolory Życia już w sobotę w Nowej Soli

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Festiwal Kolory Życia już w sobotę w Nowej Soli

Eliza Gniewek-Juszczak

- Festiwal Kolory Życia to święto kobiet, a jednocześnie ukłon w stronę ich twórczego rozwoju - podkreśla Wanda Świdzińska. Impreza w sobotę w Nowej Soli.

Festiwal Kobiet Kolory Życia będzie się w ramach Święta Solan, które w tym roku zaczyna się wyjątkowo wcześnie i potrwa pięć dni. Dzisiaj, 14 czerwca ulicami miasta przejdzie korowód dzieci pod wspólnym hasłem Baśniowy Las. Przemarsz odbędzie się jednym pasem ruchu wzdłuż ul. Piłsudskiego. Miejsce rozpoczęcia – plac przy hali sportowej CKZiU Elektryk. Korowód przejdzie ulicami: Wrocławską, Wróblewskiego, Bankową w kierunku placu przy fontannie (plac Powstańców Śląskich i Wielkopolskich) w godz. 11.00 – 13.00.

Korowód to pierwszy punkt programu Święta Solan. Jedną z ważnych imprez święta jest I Festiwal Kobiet Kolory Życia.
Organizatorem przedsięwzięcia jest stowarzyszenie Nowosolska Akademia Rozwoju, które działa w mieście od kilku lat. W budynku szkolnym przy ul. Kasprowicza 8 organizowane są wykłady, warsztaty, zajęcia edukacyjne, jest praca z ciałem, odbywają się wystawy i różne spotkania tematyczne.

- Mam ogromny zaszczyt zaprosić państwa na pierwszy festiwal Kolory Życia, który odbędzie się w Nowej Soli w czasie Święta Solan. Zapraszamy od godziny 12.00 na Świat Wodny przy parku Krasnala - zachęca Wanda Świdzińska, prezes stowarzyszenia.

Festiwal kobiet jest skierowany dla kobiet, ale panowie też mogą przyjść i klaskać. Będzie można na przykład poznać tajniki jogi. Odbędą się warsztaty bębniarskie. Z pokazem gry na bębnach afrykańskich wystąpi grupa, która ostatnio nauczyła się grać właśnie podczas warsztatów organizowanych przez Nowosolską Akademię Rozwoju. Odbędą się też warsztaty dla dzieci z lepienia z masy solnej.

- Będą też porady dietetyka, według pięciu przemian. To modny ostatnio temat i ważny dla każdego - podkreśla Wanda Świdzińska. To dieta, w której nie trzeba liczyć kalorii, a podobno można schudnąć trzy kilogramy w ciągu miesiąca. Dietetyk wyjaśni, jakich produktów unikać, a na jakie postawić w codziennym menu.

W programie:

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.