Zdzisław Haczek

Film, nuta, śmiech. Kina zapraszają. Jest w czym wybierać!

Film, nuta, śmiech. Kina zapraszają. Jest w czym wybierać!
Zdzisław Haczek

Ósmy film Tarantino: krwawy Dziki Zachód

Kino. Kurt Russell gra w „Nienawistnej ósemce” łowcę nagród „Szubienicę”, który eskortując przestępczynię Daisy (Jennifer Jason Leigh) spotyka innego łowcę nagród - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson). Grono bohaterów powiększa się o kata (Tim Roth), kowboja (Michael Madsen), generała (Bruce Dern)... To musi eksplodować! Muzykę do ósmego filmu Quentina Tarantino skomponował już nagrodzony za to dzieło Złotym Globem - Ennio Morricone.
a Cinema City w Zielonej Górze, Cinema 3D i Helios w Gorzowie.

Film, nuta, śmiech. Kina zapraszają. Jest w czym wybierać!
Next Film Kurt Russell gra w „Nienawistnej ósemce” łowcę nagród.

Ach, ci niepoprawnie rozśpiewani „Excentrycy”

Kino. „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” to historia jazzmana (Maciej Stuhr), który u schyłku lat 50. XX wieku powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta (Natalia Rybicka), wspólnie odnoszą wielki sukces. Muzyk szybko traci głowę dla tajemniczej femme fatale. Film Jana Majewskiego („C.K. Dezerterzy”, „Zaklęte rewiry”), z muzyką Wojciecha Karolaka, zdobył na festiwalu w Gdyni Srebrne Lwy, Wojciech Pszoniak zdobył nagrodę za rolę drugoplanową.

Film, nuta, śmiech. Kina zapraszają. Jest w czym wybierać!
Next Film Natalia Rybicka, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz w „Excentrykach”.

Kobranocka daje czadu od 30 lat

Kostrzyn nad Odrą. Legendarna grupa właśnie obchodziła swoje 30-lecie. Pierwszy koncert zagrała w 1985 r. w warszawskiej Riwierze na festiwalu Poza Kontrolą. Występ zebrał dobre recenzje. A już rok później grupa zwojowała pierwsze miejsca na liście przebojów Rozgłośni Harcerskiej i zagrała na festiwalu w Jarocinie. Fani legendarnej grupy znów mogą usłyszeć: „Hipisówkę”, „Kocham Cię jak Irlandię”, „Nikomu nie wolno się z tego śmiać” czy „Niech żyje rewolucja”.

Cóż kobiecie w duszy gra... Teatr Zza boru to zna!

Zielona Góra. Teatr Zza boru pokaże swoją dziesiątą premierę - „Być kobietą, czyli gender po polsku” - kolejną „odsłonę antynomii męsko-damskich relacji” – tym razem z przymrużeniem oka. Zespół od swojego założenia w 2007 r. twórczo stara się zgłębiać tajemnice kobiecej duszy i mentalności. Spektakl dla widzów dorosłych!

Żarty przetestują... na ludziach!

Zielona Góra. To będzie impreza stand-up’owa z tekstami specjalnie przygotowanymi na ten wieczór (po 3 minuty na każdy temat). Solowy atak na publiczność przypuszczą dobrze znani przedstawiciele Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego: Magda Mikołajczyk, Ewa Stasiewicz, Znany Wojtek Kamiński, Janusz Pietruszka i Tomasz Peliwo. W sumie: pięciu wykonawców, 20 premierowych numerów, od dwóch do 100 żartów...

Sweterkowi Łowcy.B dadzą czadu!

Żary. Kabaret Łowcy.B. pochodzi z Cieszyna, a bawi swoim absurdalnym, surrealistycznym humorem już ponad 10 lat. Formacja, słynąca ze swoich kolorowych sweterków, ma na koncie laury chyba wszystkich najważniejszych przeglądów w kraju. Występują: Bartosz Góra, Bartosz Gajda, Sławek Szczęch i Maciek Szczęch.

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.