Finezja tańczy jak poezja

Czytaj dalej
Jakub Nowak

Finezja tańczy jak poezja

Jakub Nowak

Od sześciu lat zachwycają publiczność swoim niesamowitym tańcem. Teraz wschowskie mażoretki znów zgarnęły nagrody!

Blisko 500 osób wzięło udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski Zachodniej Mażoretek we Wschowie. - To o około 100 osób więcej niż rok wcześniej - opowiada nam Magdalena Martyniuk-Nogalska, wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Ziemi Wschowskiej, które zorganizowało całą imprezę. Dla wielu dziewczynek zawody były przepustką do Mistrzostw Polski. Nie zabrakło oczywiście także mażoretek ze Wschowy. I co najważniejsze - zespół Finezja otrzymał nominację do dalszego etapu!

- Dziewczyny są po prostu fantastyczne - uśmiecha się M. Martyniuk-Nogalska. Jak opowiada, na początku zespół liczył kilka osób. Dziś liczba członków sięga już blisko setki.

Wszystko oczywiście w ramach różnych grup - od przedszkolaków po osoby starsze. W swojej niedługiej karierze (wschowskie mażoretki powstały w 2010 roku) dziewczęta dały dziesiątki pokazów na różnego typu koncertach w tym także za granicą. W swoim repertuarze posiadają choreografie m.in. pomponami, laskami, parasolami, flagami oraz innymi rekwizytami.
Konkurencji podczas tegorocznych zawodów we Wschowie był ogrom, poniżej przedstawiamy jedynie osiągnięcia zespołu Finezja.

I. miejsce w kategoriach:

Mamy mażoretek w defiladzie; Juniorki I w kategorii mix; Mamy mażoretek w układzie pt. Can Can; Przedszkolaki w kategorii scena baton; Kadetki w kategorii scena pom-pom; Mamy mażoretek w kategorii scena pom-pom; Amelia Lajzner w kategorii solo pom-pom, przedszkolaki; Kalina Wilk w kategorii solo 2xbaton, kadetki; Karolina Gurgurewicz w kategorii solo buława seniorki;

II miejsce w kategoriach:

Juniorki I w kategorii show juniorki; Juniorki I w kategorii mażoretki klasyczne juniorki; Duet Karolina Gurgurewicz i Alicja Chilarska w kategorii duo/trio baton seniorki; Duet Karolina Gurgurewicz i Alicja Chilarska w kategorii duo/trio 2xbaton seniorki;

Finezja tańczy jak poezja
Jakub Nowak Na piąte już Mistrzostwa Mażoretek Polski Zachodniej, które odbyły się we Wschowie przyjechało blisko 500 artystów.

III miejsce w kategoriach:

Juniorki I w kategorii baton mini; Juniorki I w kategorii scena baton; Sandra Kaźmierczak, Oliwia Frąckowia, Karolina Gurgurewicz i Laura Bursztyn w kategorii mini formacja mix seniorki; Alicja Chilarska w kategorii 2xbaton solo juniorki; Karolina Gurgurewicz w kategorii 2xbaton solo seniorki; Maria Klauza w kategorii baton solo przedszkolaki; Laura Bursztyn w kategorii solo pom-pom juniorki.

- Dziękujemy wszystkim za pomoc, impreza nie byłaby możliwa bez ogromnego zaangażowania rodziców, członków stowarzyszenia czy władz gminy i powiatu - zaznacza na koniec M. Martyniuk-Nogalska.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.