Finisz budowy sportowej hali

Czytaj dalej
Fot. UM Kargowa
Marek Białowąs

Finisz budowy sportowej hali

Marek Białowąs

Skończyła się budowa sali sportowej w Kargowej, jednak na pierwsze zawody w nowym obiekcie uczniowie jeszcze muszą trochę poczekać.

Sala miała być gotowa z końcem lipca br., jednak wykonawca nie zdążył wyrobić się w terminie. Z tego powodu gmina musiała odwołać uroczyste oddanie inwestycji połączone z inauguracją roku szkolnego z udziałem wojewody lubuskiego. Ostatecznie 22 września gmina odebrała obiekt.

- W trakcie przeglądu inspektor nadzoru znalazł nieliczne usterki, które zostały już usunięte przez wykonawcę - mówi Jerzy Fabiś, burmistrz Kargowej. - Teraz czekamy jeszcze na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, co powinno nastąpić w ciągu najbliższych 4 tygodni. Oddanie sali do użytku planujemy na 19 października.

Koszt budowy hali wyniósł ponad 2,7 mln zł, a wartość dotacji jaką Kargowa otrzyma od ministerstwa sportu wynosi blisko 1,7 mln zł. Ponad 1 mln zł to wkład własny gminy. - Udało nam się zbudować halę w dobrym momencie, gdy ceny na rynku budowlanym nie były wygórowane. W efekcie koszt metra kw. sali wyniósł nas 2,9 tys. zł - mówi J. Fabiś. - Dla porównania od Sławy, która szykuje się do podobnej inwestycji, wykonawcy chcą już około 7 tys. zł za mkw.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.