Fontanny w Nowej Soli doczekają się remontu

Czytaj dalej
Fot. arch. urzędu miasta
Jakub Nowak

Fontanny w Nowej Soli doczekają się remontu

Jakub Nowak

W Nowej Soli trwa przebudowa fontann. Pierwsza, koło LO, doczeka się m.in. nowej elewacji, drugą, na placu Wyzwolenia czeka jedynie „lifting”.

- Co się dzieje na fontannie na placu Wyzwolenia? - zapytał nas niedawno Czytelnik, który zadzwonił do redakcji. - Zasłonięto ją i brzydko to wygląda w centrum miasta - komentował nowosolanin. Sprawdziliśmy. Obiekt przechodzi obecnie niewielki remont.

- To jedynie niewielki lifting - przyznaje rzecznik nowosolskiego magistratu, Ewa Batko. - Zmieniony zostanie obraz wody – na środku niecki zostanie zamontowana jedna dysza spieniająca, fontanna zostanie podświetlona czterema lampami, a pozostałe poziomy będą wypełnione jasnym żwirem - opisuje. Jak jednak zaznacza, większe prace trwają na Placu Powstańców Śląskich i Wielkopolskich. - Tu z fontanny zdemontowane zostały już płytki elewacji, które imitowały mur ceglany oraz płyty z piaskowca. Ściany zostaną odgrzybione oraz zaizolowane, a na koniec zostaną na nich ułożone płyty granitowe. Termin zakończenia prac przewidziano na koniec sierpnia - opowiada E. Batko.

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.