Formacja Chicago z Zielonej Góry wystąpi w półfinale programu Mam Talent! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Formacja Chicago z Zielonej Góry wystąpi w półfinale programu Mam Talent! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Leszek Kalinowski

Formacja Chicago z klubu Mega Dance znalazła się w półfinale programu „Mam talent”. Brawo! Dziewczyny liczą na wsparcie i głosowanie na nie.

Wczoraj towarzyszyliśmy grupie podczas treningu. Jesteśmy zachwyceni. I trzymamy mocno kciuki za kolejne występy.

Żeńska formacja rock and rolla akrobatycznego w składzie: Monika Badach-Rogowska, Alicja Cygańska, Zuzia Enkot, Klaudia Fijałkowska, Ekaterina Sidunova i Klaudia Wierzchoń występuje od czterech miesięcy. Dziewczyny poznały się na treningach w szkole rock and rolla Mega Dance w Zielonej Górze. Zespół tworzą najstarsze i najlepsze zawodniczki tego klubu. Monika jest jeszcze gimnazjalistką, ma 15 lat, Alicja i Klaudia Wierzchoń mają po 16 lat, są uczennicami liceum i technikum. Druga Klaudia ma 18 lat i uczy się w szkole ponadgimnazjalnej. Najstarsza w grupie jest 21-letnia Ekaterina, która na co dzień jest także trenerką rock and rolla i fitness. Jak przyznają, na treningi trafiły trochę przez przypadek. Ale szybko pokochały taniec i zajęcia. Dziś nie wyobrażają sobie, że mogłyby żyć bez tych regularnych spotkań. Dziewczyny są tegorocznymi wicemistrzyniami Polski w kategorii miniformacje. Trenerką grupy jest Ania Miadzielec, która razem z Jackiem Tarczyłą także z sukcesem wystąpiła w „Mam talent”, a na swoich koncie mają oni wiele mistrzowskich tytułów. Nie tylko Polski i Europy.

Jeszcze w trakcie występu, prowadzący program Marcin Prokop zauważył: - To jest tak, jakby podłączyć zabawę do zasilacza o za dużym napięciu.

A jak zareagowało jury po prezentacji Mega Dance?

Małgorzata Foremniak: - To było niezwykle trudne, dopracowane, energetyczne. Dla mnie jak poczwórne ekspresso. Kocham was!

Agnieszka Chylińska: - Jezus Maria! Co to była za energia! Miałam wrażenie, że któraś z was kopnęła chłopaka, który poleciał 6 metrów. Możecie być z siebie dumne.

Agustin Egurrola: - Bardzo fajny synchron. Nie ma słabego punktu, wszystkie jesteście na bardzo dobrym poziomie. Dograny każdy szczegół.

Czytaj również: Zielonogórzanin w półfinalne The Voice of Poland

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.