AIP

Francja, Nicea: zamach terrorystyczny, 84 osoby nie żyją [NOWE ZDJĘCIA I WIDEO]

AIP

Zamach terrorystyczny we Francji. Terrorysta wjechał ciężarówką w tłum ludzi w Nicei we Francji. Zginęły 84 osoby. Zamachowiec został zastrzelony. Nie wiadomo czy wśród ofiar zamachu są Polacy. We Francji stan wyjątkowy.

ZAMACH TERRORYSTYCZNY we Francji. 84 osoby zabite ponad 50 osób rannych!

Według oficjalnych informacji w zamachu zginęły 84 osoby, ponad 50 jest rannych, w tym 10 w stanie krytycznym. Prezydent Francji Francois Hollande przedłużył wprowadzony po zamachach w Paryżu stan wyjątkowy o kolejne 3 miesiące

Polak mieszkający w Nicei: nie odczuwam atmosfery strachu

Rafał Musioł: System bezpieczeństwa był dziurawy już podczas Euro 2016

JESZCZE WIĘCEJ O BEZPIECZEŃSTWIE W NICEI

ZOBACZ TEŻ: Były antyterrorysta Jerzy Dziewulski mówi o tym, jak terroryści wybierają obiekty ataku i dlaczego zaatakowali tłum w czasie Święta Bastylii w Nicei

CZYTAJ TEŻ: Jeszcze kilkanaście dni temu przesiadywaliśmy na ławeczkach, na których doszło do masakry - mówią małżonkowie z Ustronia.

Minister Mariusz Błaszczak: Z tego co wiem, nie ma zagrożenia w Polsce

Na razie polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie ma informacji, czy wśród ofiar zamachu są Polacy.

Jak podaje francuskie MSW w zamachu w Nicei zginęło 84 osoby. 18 jest w stanie krytycznym. Zamachu dokonał 31-letni mężczyzna, obywatel francuski urodzony w Tunezji. W jego domu dokonano przeszukania, policja poszukuje też wspólników zamachowca.

[AKTUALIZACJA GODZ 01.30]

Dramat we Francji. ATAK TERRORYSTYCZNY
W Nicei na promenadzie Promenade des Anglais rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum ludzi. Według lokalnych władz co najmniej 73 osoby nie żyją, ponad 100 zostało rannych. Niestety liczba ofiar rośnie. Z pierwszych informacji wynikało, że ofiar śmiertelnych jest około 30. Z kwadransa na kwadrans napływały coraz to tragiczniejsze informacje.

ATAK TERRORYSTYCZNY WE FRANCJI
Do ataku doszło w czwartek wieczorem, gdy trwały obchody narodowego święta Dnia Bastylii. Ciężarówka wjechała w tłum osób, które przyglądały się pokazom fajerwerków. FRANCUSKA PROKURATURA: 73 ofiary śmiertelne zamachu w Nicei. Według relacji świadków chwilę po tym, jak ciężarówka wjechała w tłum, doszło do strzelaniny. Lokalne władze potwierdziły już, że kierowca pojazdu - zamachowiec - został zastrzelony.

(wideo X-News)

ZAMACH TERRORYSTYCZNY W NICEI. 73 OSOBy NIE ŻYJĄ

Francuskie służby apelują do mieszkańców i turystów, by nie wychodzić na ulice. Francuzi świętowali dziś 227 rocznicę zdobycia Bastylii. Z tej okazji odbywało się wiele imprez, parad, pokazów. Święto zawsze gromadzi tłumy na ulicach.

[WCZEŚNIEJ PISALIŚMY]

Mieszkańcy i turyści bawili się wieczorem z okazji Święta Narodowego Francji, trwał pokaz fajerwerków. Agencje podają różne liczby ofiar tego ataku. Nie są na razie znane szczegóły. Świadkowie relacjonują, że w miejscu ataku wybuchła panika. Ludzie uciekali w popłochu z promenady nadmorskiej. Na Twitterze świadkowie publikują wiele drastycznych i dramatycznych zdjęć. Trwa akcja pomocy ofiarom ataku. Liczba ofiar może wzrosnąć.

*Transformersy zniszczą Katowice. Tak to ma wyglądać ZDJĘCIA
*Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia
*Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
*Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

AIP

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.