Kamila Kamiennik

Fundacja Przedsiębiorczość rozdała komputery żarskim organizacjom

Ks. Krzysztof Kwaśnik, z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa  odebrał sprzęt komputerowy dla żarskiego Caritasu Fot. Kamila Kamiennik Ks. Krzysztof Kwaśnik, z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa odebrał sprzęt komputerowy dla żarskiego Caritasu
Kamila Kamiennik

Kilka zestawów sprzętu komputerowego od Fundacji Przedsiębiorczość trafiło do żarskich organizacji pozarządowych.

Kilka zestawów komputerowych, które wcześniej służyły Fundacji Przedsiębiorczość, znalazły nowych właścicieli. Jakiś czas temu fundacja ogłosiła konkurs, w którym przedstawiciele innych organizacji trzeciego sektora, po wypełnieniu specjalnej ankiety, miały szansę odebrania komputerów.

- Podjęliśmy decyzję, że możemy przekazać sprzęt komputerowy, z którego już nie będziemy korzystać, innym organizacjom, którym z pewnością on się przyda - mówi Małgorzata Kaczmarczyk, prezes Fundacji Przedsiębiorczość w Żarach. - Te komputery z powodzeniem posłużą innym jeszcze kilka lat - dodaje.

Urządzenia przydadzą się innym instytucjom, ponieważ wiele z nich nie miało komputerów na wyposażeniu, lub pracowało na własnych.

Gościem uroczystości była burmistrz Żar, Danuta Madej, która sama reprezentowała trzeci sektor - fundusz miejski.
- Cieszę się, że Fundacja Przedsiębiorczość zdecydowała się przekazać komputery innym. Doskonale wiem, że te osoby, które decydują się na założenie organizacji pozarządowej, bardzo często nie mają żadnego sprzętu. Wielu przedstawicieli takich instytucji musi korzystać z komputera i internetu w bibliotece. Teraz będą to mogli robić w biurze - mówi D.Madej.

Organizatorzy spotkania podkreślali, że sprzęt ma przede wszystkim ułatwić pracę innym. - Kiedyś sami korzystaliśmy z tych komputerów, teraz mogą służyć innym - mówi Artur Stępień, wiceprezes fundacji.

Ksiądz Krzysztof Kwaśnik odebrał jeden z zestawów dla żarskiego Caritasu. Podczas wydarzenia nie krył radości, ponieważ komputer napewno bardzo pomoże w funkcjonowaniu pracownikom organizacji.

Kamila Kamiennik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.