Grażyna Szyszka

Galeria Glogovia otworzy drzwi w połowie marca

Pierwsza galeria handlowa powstała przy ul. Piłsudskiego, w pobliżu marketu Tesco na os. Kopernika. Fot. wizualizacja Saller Pierwsza galeria handlowa powstała przy ul. Piłsudskiego, w pobliżu marketu Tesco na os. Kopernika.
Grażyna Szyszka

To już pewne! Pierwsza w mieście galeria handlowa wybudowana przez Grupę Saller, otworzy drzwi dla klientów w połowie marca! Otwarcie potrwa w sumie trzy dni. W czwartek, 17 marca odbędzie się impreza zamknięta dla sporego grona zaproszonych gości, natomiast w piątek i sobotę (18 i 19 marca), galeria zaprasza na otwarcie swoich klientów.

Według zapowiedzi inwestora trzydniowa impreza ma być sporym, pełnym niespodzianek wydarzeniem w mieście, a od początku do końca poprowadzi ją celebryta Krzysztof Ibisz. W Glogovii koncerty da również uzdolniona Polka Agnes Violin, znana z ekspresyjnej gry muzyki pop na elektrycznych skrzypcach.

– Planujemy bardzo dużo atrakcji dla dzieci, gadżetów, występów kuglarzy i pokazy cyrkowe – mówi Aneta Majczyk, menager obiektu. – Na pewno hitem naszej galerii będzie to, że klienci będą mogli chodzić po naszym obiekcie z pieskami na smyczy czy kotami. Co prawda nie od pierwszych dni działalności, ponieważ musimy przygotować regulamin, ale już wkrótce po otwarciu zapraszamy klientów ze swoimi pupilami.

Galerię Glogovia zbudowano przy ul¬icy Piłsudskiego na terenie gminy wiejskiej Głogów. W tej chwili wewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe. Zewnętrzna infrastruktura, w tym parking dla klientów na 650 samochodów, jest już gotowa. Według zapewnień inwestora dojazd do galerii jest tak wykonany, by był jak najbardziej dogodny dla klientów.

Pierwsza galeria handlowa powstała przy ul. Piłsudskiego, w pobliżu marketu Tesco na os. Kopernika.
wizualizacja Saller Pierwsza galeria handlowa powstała przy ul. Piłsudskiego, w pobliżu marketu Tesco na os. Kopernika.

W galerii zajętych jest obecnie 80 proc. powierzchni handlowej. Wśród najemców są znane i chętnie odwiedzane przez klientów sieciówki: Reserved, Cropp, House, Sinsay, Rossmann, C&A, Martes Sport, Ziko, Seastar Blu, Briju, Pepco, Giacomo Conti, Nouv¬eau, 4F, CCC, Deichmann, Diverse, Esoiq, Orsay, Planet Tours. Ze spożywczej branży swój sklep ma mieć Piotr i Paweł. Będą też między innymi, apteka, sklep z biżuterią Apart, punkt Orange, Gold Kebab oraz pierwszy w historii miasta Empik.

– Ale to z pewnością nie jest jeszcze pełna lista najemców, ponieważ kolejne umowy są w trakcie finalizacji – informuje Aneta Goryś z centrum zarządzania inwestora.

Niestety, nie wszystkie sklepy ruszą od 17 marca. Część z nich nie zdąży ukończyć adaptacji swoich lokali.

Za to dobrą wiadomość mamy dla miłośników seansów filmowych, ponieważ w galerii będzie działało pięciosalowe kino Cinema 3D, jedno z najnowocześniejszych tego typu multikin w Polsce. W kinowym multipleksie pracę znajdzie ok. 25 osób.

– Finalizujemy już rekrutację kadry menadżerskiej kina, która prowadzona jest od kilku tygodni – mówi Bogusław Doroszko, dyrektor operacyjny w Cinema 3D SA. – Wyłoniona grupa przejdzie szkolenie w jednym z naszych multipleksów. W lutym rozpocznie się rekrutacja na stanowiska obsługi kina.

Grażyna Szyszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.