Galeria z przystankiem ruszy na gwiazdkę

Czytaj dalej
Fot. Michał Andrasiewicz
Małgorzata Trzcionkowska

Galeria z przystankiem ruszy na gwiazdkę

Małgorzata Trzcionkowska

Jeszcze w tym roku Żagań może wzbogać się aż o trzy galerie. Dwie handlowe i jedną galerię rozrywki dla młodzieży.

- Plan zagospodarowania przestrzennego już się uprawomocnił. Wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę i jeśli uda się dopiąć wszystkie formalności, to w lipcu rozpoczniemy budowę galerii handlowej przy ul. Żaganny - informuje Michał Andrasiewicz, dyrektor techniczny czeskiej firmy AGILE, oddział w Polsce. - Co prawda nie mamy jeszcze umowy z miastem, ale rozmowy są zaawansowane, zaś w naszych planach został już ujęty punkt przesiadkowy dla podróżnych. Jesteśmy przekonani, że umowa zostanie w najbliższym czasie podpisana.

Punkt przesiadkowy będzie miał 100 metrów kwadratowych. Będzie w nim kasa, informacja i toaleta dla niepełnosprawnych. Dyrektor Andrasiewicz zapowiada, że będzie to bardzo estetyczne i nowoczesne miejsce, do którego będą mogły podjeżdżać autobusy. Jeśli uda się zachować zamierzone terminy, to galeria z punktem przesiadkowym ruszy w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Również w tym roku ma się zakończyć pierwszy etap remontu ul. Żarskiej, co zapewni wygodny dojazd do nowego centrum handlowego.

Tak będzie wyglądała nowa galeria handlowa, zbudowana przez  AGILE z punktem przesiadkowym dla podróżnych, przy Żaganny.
Michał Andrasiewicz Tak będzie wyglądała nowa galeria handlowa, zbudowana przez AGILE z punktem przesiadkowym dla podróżnych, przy Żaganny.

Spółka AGILE jest już znana w Żaganiu, ponieważ wybudowała Kaufland na rogu ul. Dworcowej i Przyjaciół Żołnierza, a także nowy łącznik od Dworcowej do Koszarowej. Miasto zyskało też nowe chodniki i remont jezdni od początku powiatowej ul. Dworcowej, aż do ul. Traugutta.

100 metrów kwadratowych ma mieć punkt przesiadkowy w galerii przy ul. Żaganny

To nie jedyna inwestycja w mieście. Przy ul. Żaganny już zaczęły się roboty rozbiórkowe starych garaży i bud. Miejscowy przedsiębiorca Ireneusz Danieliszyn chce tam wybudować obiekt handlowo-usługowy, który ma wyglądać podobnie do galerii handlowej obok, na terenie dawnego dworca autobusowego, należącego kiedyś do PKS-u.

I. Danieliszyn tłumaczy, że nie będzie prowadził konkurencji dla galerii, a jego oferta będzie stanowiła jej uzupełnienie. - Prace rozbiórkowe już się zakończyły - tłumaczy przedsiębiorca. - Teraz czekam na wszystkie, konieczne pozwolenia.
Jednocześnie z budynkiem przy Żaganny ma ruszyć budowa obiektu przeznaczonego dla młodzieży w Rynku. Stanie on w przerwie między dwiema kamienicami. W miejscu kultowego sklepiku „U Kozy”. - Dziura w Rynku pozostanie - podkreśla przedsiębiorca. - To będzie zupełnie inny obiekt. To pomysł mojego syna, który jest na studiach w Krakowie, ale wróci i chce zająć się biznesem.

To ma być trzykondygnacyjna kamienica. Według planów na parterze ma być pizzeria lub fast foody, itp. Na pierwszym piętrze ma się znajdować strefa barowa ze stołami do bilarda, automatami do rzutek, wiele telewizorów, na których będą wyświetlane wszystkie wydarzenia sportowe. Będzie też można grać na konsolach, a także na starszych, kultowych automatach.
Na drugim piętrze będzie sala, w której będą się odbywać koncerty - wylicza Patryk Danieliszyn. - Przy szczególnych wydarzeniach sportowych będzie możliwość wygodnie położyć się na leżakach i oglądać. Planowane są również seansy filmowe. Widzowie będą wybierać, co chcą oglądać.

Party House ma służyć głównie młodym ludziom, ale oczywiście z rozrywek będzie mógł korzystać każdy, niezależnie od wieku.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.