„Garaż” podniebnej karetki potrzebuje większej kasy

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

„Garaż” podniebnej karetki potrzebuje większej kasy

Jarosław Miłkowski

Za rok podniebna karetka ma mieć już swoją stałą bazę. Na razie miasto musi jednak dorzucić „trochę grosza” do jej budowy.

Miała być jeszcze w tym roku, ale będzie na wiosnę 2019. Mowa o bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przy szpitalu wojewódzkim od półtora roku stoi baza tymczasowa. Kilkadziesiąt metrów dalej ma jednak powstać baza docelowa. Ma być dwukondygnacyjna. Z hangarem dla śmigłowca, rampą i torowiskiem do przesuwania helikoptera z hangaru na lądowisko. A nawet z własną stacją paliw. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe jest właśnie na etapie wyłaniania wykonawcy.

Ile pieniędzy wyłożył marszałek?

Jaką kwotę daje prezydent Gorzowa?

Kiedy ruszy budowa bazy LPR?

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.